Мед — король продуктів

Споконвіку люди вживали мед як ліки. Серед цілющих засобів він стояв на першому місці в древньо-єгипетській медицині. Це підтверджують історичні пам’ятки: на емблемах фараонів можна побачити зображення бджоли.

Видатний вчений і лікар Авіценна у книзі «Канон лікарської науки» дає 150 рекомендацій застосування меду. Як у чистому виді, так і в суміші з іншими ліками, його використовують для лікування різноманітних захворювань органів дихання, травлення, шкіри, очей.

Японські лікарі називають мед королем продуктів, що впливає на здоров’я людей, їх довголіття. Японським школярам до закінчення 12-ти класів держава щоденно і безкоштовно виділяє мед. Не дивно, що японці (серед радіації промислових підприємств, в тісноті на острові) живуть найдовше.

Мед є обов’язковим елементом їжі космонавтів.

Бджолиний мед — це природний продукт, незамінний за своїми якостями. Він займає перше місце серед усіх ліків, що нам дарує природа за допомогою квітів і лікарських трав. Мед містить вітаміни, які поновлюють кров, заспокоюють нерви і відновлюють життя. Мед також містить практично всі мінерали, що так необхідні для функціонування людського організму.

Мед легко засвоюється і швидко звільняє необхідну енергію, відновлює сили, заспокоює нервову систему, добре впливає на шлунок та інші органи.

Корисно вживати мед після фізичних навантажень і перед ними. Цінують мед за його бактерицидні властивості, про які знали ще в глибоку давнину.

На добу доза меду, яку вживають для лікування тієї чи іншої хвороби, може бути різною. В той же час оптимальною дозою в усіх випадках вважають приблизно 100 грамів для дорослих і 30–50 грамів для дітей.

Особливу цінність має мед високогір’я. Наш карпатський мед полісахаридний має великі переваги над медом південних областей, який, здебільшого, моносахаридний.

За лікувальними властивостями темні меди більш ефективні, оскільки вони містять більше мінералів та біологічно активних речовин.

Вивчаючи бджіл та дію продуктів бджільництва, вчені відкрили чудодійний вплив на організм людини маточного і трутневого молочка, прополісу воску, бджолиного пилку у вигляді жалення бджіл, бджолиного яду. Про цілющі дії продуктів бджільництва більш детально можна дізнатися у апітерапевтів. Лікування продуктами бджільництва повинно стати способом життя. Адже вживання цих продуктів з метою профілактики є набагато дешевшим, ніж лікування хвороби.

Все сказане вище стосується натурального меду і продуктів бджільництва. На жаль, купуючи мед і інші продукти бджільництва на ринках, у невідомих людей, ми часто ризикуємо одержати замість натуральних продуктів підробку або продукт сумнівної якості. Найкраще купувати мед і продукти бджільництва у знайомого пасічника.

Косівська районна спілка бджолярів налічує уже 103 члени, що мають пасіки (10 бджолосімей і більше). Приблизно така ж кількість у районі бджолярів-любителів. Пасіки членів спілки бджолярів паспортизовані і обов’язково обстежені ветеринарними лікарями. А тому радимо вибирати для своїх сімей пасічника як сімейного лікаря.

Мед

ПублікаціяМ. Балаш
«Гуцульський Край»
19.08.2006 №33
На замітку
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаГазета «Гуцульський Край» ‹ Мед — король продуктів
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt