Деякі відомості про мед

“... Люди мають дивну особливість: вони можуть вишукувати рекламовані заморські вітаміни чи лікувальні бальзами, витрачаючи на них шалені гроші, і не помічати справжнього багатства, яке знаходиться поруч і сконцентроване в одному продукті — медові...”, — сказав один з відомих сучасників.

У Стародавній Греції мед вважався цінним даром природи. Греки вірили, що їхні боги безсмертні тому, що вони харчувалися так званою амброзією, до складу якої входив мед.

Гіппократ, геніальний лікар і мислитель, — успішно застосовував мед при багатьох захворюваннях і сам вживав його.

Мед не подразнює слизисту травного тракту. Легко і швидко засвоюється організмом. Швидко дає необхідну енергію. Дозволяє швидко відновлювати сили. Легше усіх інших цукрів пропускається нирками. Має природну ледь послаблюючу дію. Діє заспокійливо на організм.

Мед — заспокійливий засіб, який сприятливо впливає на нервову систему подразливих людей. Найкращий препарат для сну. Мед майже повністю складається із суміші глюкози і фруктози та, окрім цього, має ряд ферментів, необхідних для життєдіяльності кліток, органів, тканин. До складу меду входять також кальцій, натрій, магній, залізо, хлор, фосфор, йод.

Кількість деяких мінеральних солей у медові майже така сама, як у сиворотці крові людини. При спектральному аналізі меду встановлено, що у ньому є також солі марганцю, кремнію, алюмінію, бору, хрому, міді, літію, нікелю, свинцю, олова, титану, цинку та осмію. Є в медові органічні кислоти — яблучна, винна, лимонна, молочна, щавлева, а також білки та вітаміни.

На думку академіка В. Філатова, цей продукт має і біогенні стимулятори, які підвищують життєдіяльність організму. За деякими даними мед має вітаміни В2, В6, Н, К, пантотеінову кислоту, фолієву кислоту. І хоча перелічених вітамінів у медові мало, вони мають величезне значення, бо знаходяться у сукупності з іншими важливими для організму речовинами.

Бджола

ПублікаціяВолодимир Близнюк
«Гуцульський Край»
03.09.2005 №36
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаГазета «Гуцульський Край» ‹ Деякі відомості про мед
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt