Ліки з городу

Давно і багато говорять про чудеса, закладені у паростках пшеничних зерен, про необхідність жителям забруднених зон, і зокрема України, свій день розпочинати з сирої пшеничної каші. На думку дієтологів, корисні організму не лише пшениця у пророслому стані, а й жито, овес, сочевиця, горох, квасоля і соя. У них містяться стимулятори життя — необхідні організму вітаміни групи B, які мають безліч різновидів (до 30) і особливостей. Наприклад, B1 необхідний для нормалізації роботи кишечника, підтримки нервової системи і роботи серця, зняття втоми. До речі, зловживання кави “з’їдає” цей вітамін, так що кавоманам потрібно задуматися. Вітамін B2 нормалізує стан шкіри. При його нестачі можуть з’являтися настирливі тріщинки в куточках рота (заїди). B2 усуває відкладення холестерину в кровоносних судинах, необхідний при атеросклерозі і поліартритах. Він здатний навіть біль втихомирити при запаленні суглобів. B6 у поєднанні з магнієм перегороджує шлях до ожиріння організму і розвитку склерозу, запобігає захворюванням серцево-судинної системи. B12 перешкоджає розвитку недокрів’я. Цей список можна продовжувати нескінченно. Головне в ньому — тільки користь.

Пророслі зерна відносяться до категорії білкової їжі, тому особливо важливі вегетаріанцям, які відмовляються від тваринних білків. Вони також вдало доповнюють традиційні страви під час постів.

Зернові або бобові пророщують у непошкодженому емальованому посуді, заздалегідь вимивши (щоб видалити не лише бруд, а й можливі хімікати). На дні тарілки розстилають вологу тканину і розкладають зерна. Здорова пшениця проростає приблизно за дві доби. Паростки мають бути не більше 2 мм, інакше вони стають отруйними.

Перед вживанням пророслі зерна треба промити, перемолоти на м’ясорубці і їсти кашку в сирому вигляді.

Щоб пророслі зерна були не лише корисні, а й смачні, їх додають до різних сирих вітамінних салатів, доповнюючи курагою, горіхами, медом, родзинками, перетертим маком.

Якщо хтось не може їсти сиру кашу, приготуйте продукт інакше. Перемолоті зерна можна розбавити кефіром (настояти) або гарячим молоком (у цьому разі каструльку обгорніть чимось теплим і доведіть до охолодження). Тоді й вийде щось на зразок звичної каші, яку можна за смаком заправити маслом, родзинками, медом — було б лише бажання, а фантазія підкаже безліч варіантів. Тільки не варіть, щоб не вбити вітаміни, брак яких легко заповнюється таким простим, дешевим і доступним способом.

ПублікаціяІрина Назарова
«Гуцульський Край»
04.02.2006 №5
На заміткуКорисні для організму людини вітаміни та мінерали
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаГазета «Гуцульський Край» ‹ Ліки з городу
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt