Шипшина — скарбниця вітамінів

Одного тільки вітаміну C у плодах шипшини міститься в 50 разів більше, ніж у лимоні! У сезон застуд, інфекцій й авітамінозу кращого вітамінного підживлення вам не знайти. Неодмінно скористайтесь унікальними властивостями цієї рослини. Приготуйте смачні та цілющі напої з дикої троянди.

Шипшина

Рецепти цілющих зборів

Відвар готують таким чином: суміш трав заливають вказаною кількістю води і кип’ятять майже 10 хвилин на маленькому вогні, потім настоюють кілька годин.

  1. При гіповітамінозі, епідеміях вірусних захворювань, важких травмах, маткових, шлункових і гемороїдальних кровотечах, у післяопераційний період, при постійному перебуванні в зонах підвищеної радіації, а також для стимуляції імунних процесів.

    Склад: плоди шипшини коричної (50 г), глоду (50 г), горобини звичайної (40 г), лісової малини (30 г), калини (20 г), вода (2 л).

    Приймати відвар по 30–40 мл 2–3 рази на добу за півгодини до їжі. Тривалість лікування лікар призначає індивідуально після обстеження, залежно від діагнозу.

  2. Для лікування захворювань печінки, підшлункової залози, обмінних поліартритів, остеохондрозу.

    Склад: плоди шипшини коричної (50 г), кореневища пирію повзучого (50 г), коріння цикорію (40 г), листя м’яти перечної (30 г), листя і квіти чебрецю садового (20 г), вода (2 л).

    Приймати відвар по 30–40 мл 3–4 рази на добу за півгодини до їжі. Курс лікування звичайно триває не менш як 1,5–2 роки з щоквартальними перервами на 10–15 днів. Можна також накладати примочки на хворі місця (при остеохондрозі, радикуліті, невриті) з гарячого проціженого відвару (2–3 рази на тиждень протягом 3–4 місяців).

  3. При тріщинах сосків, пролежнях, бешисі, дерматозах, трофічних виразках.

    Склад: плоди шипшини коричної (50 г), насіння вівса посівного (50 г), плоди глоду колючого (20 г), листя і стебла м’яти перечної (50 г), приймочки кукурудзи звичайної (30 г), кореневища пирію повзучого (150 г), артезіанська вода (3 л).

    Сировину подрібнити (наприклад, млинком), залити водою і кип’ятити на повнім вогні 10 хвилин, потім настоювати 2 години. Відвар процідити і додати у ванну (температура води 37–40 градусів). Приймати ванну по 10–15 хвилин 2–3 рази на тиждень. Курс лікування — 2–3 місяці.

При приготуванні відвару заливайте трави холодною (!) водою. Справа в тому, що при поступовому нагріванні на повільному вогні з сухої сировини вивільняється більше активних речовин, які переходять у відвар. А якщо відразу залити трави окропом, вони “віддадуть” менше вітамінів.

Публікація Т. Бурдова
«Гуцульський Край»
18.11.2006 №47
На замітку
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаГазета «Гуцульський Край» ‹ Шипшина — скарбниця вітамінів
ENG УКР
 
 
© 2004—2025 KosivArt