Зміни погоди безпосередньо впливають на важливі для життя функції організму — кровопостачання мозку, ритм серця, виділення гормонів та інші. Незалежно від того, яка температура навколишнього середовища — низька чи висока, здоровий організм підтримує її від 36 до 37 градусів за Цельсієм. При раптовій зміні погоди він не в змозі швидко пристосуватися до нових умов, втрачає рівновагу, слабшає фізично.
Короткі, похмурі дні негативно впливають на загальний стан людини. Вона стає млявою, не так активно реагує на навколишнє життя. А винна в цьому шишкоподібна залоза. Вона виробляє в цей час більше, ніж зазвичай, гормону сну — мелатоніну. Це порушує природний добовий ритм і викликає бажання добре виспатися. Але й сон, на жаль, не приносить очікуваного відпочинку, і ми все одно прокидаємося втомленими, з головним болем.
Проте найвідчутнішим наслідком сірих похмурих днів є депресії, до яких жінки схильні більше, ніж чоловіки. Атмосферні фронти поширюють електромагнітні хвилі; організм реагує на них підвищеним виділенням серотоніну, надлишок якого погано впливає на стан нервової системи.
Як рятуватися від депресій
За будь-якої погоди виходьте на вулицю мінімум на 15 хвилин.
Місце роботи й місце відпочинку влаштуйте якомога ближче до вікна.
Організуйте собі світлову терапію. Найпростіший спосіб — це хороше освітлення квартири, особливо рано-вранці й пізно ввечері.
Приймайте ароматичні ванни, додаючи кілька крапель олії — лавандової, розмаринової, ялиці чи сосни. Ванни допоможуть також позбутися зайвого жиру, який відкладається в зимові місяці.
Дуже допомагає гімнастика: рух прискорює виділення ендоморфіну, що викликає хороший настрій.
Пригнічений настрій може бути також наслідком нестачі магнію й вітаміну B. Отже, в нашому меню повинні бути цільнозернові продукти, мюслі, горіхи, банани, зелені листові й стручкові овочі, птиця.
Дослідження засвідчили, що люди, найбільш схильні до депресій, почуваються значно краще, якщо уникають вживання кави й цукру.
Пийте чай із звіробою: він має антидепресивну дію. Щоправда, результат не настає негайно — різницю можна відчути через два-три тижні.
Настрій поліпшують кольори — жовтий і оранжевий. Причому жовтий колір спонукає до дій.