XVIII Міжнародний гуцульський фестиваль

В гостях у Вижниці

Цьогоріч мальовнича Гуцульщина завітала і до Чернівецької області у м. Вижницю, на славнозвісну Буковину. Усміхнені обличчя буковинців радісно вітали на своїй землі XVIII міжнародний гуцульський фестиваль та всіх гостей свята. Звідусіль лунала музика, що здавалося — співає кожне українське серце від Заходу до Сходу. Адже фестиваль зібрав чимало талановитих людей з різних куточків України та з-за кордону.

В заході взяли участь представники різних регіонів. Найбільше запам’яталися учасники Чернівецької та Івано-Франківської областей. Неабияку ініціативу проявили і наші косівчани. Були нагороджені не тільки щирими оплесками, словами, а й грамотами та цінними подарунками і з мужністю перейняли естафету гуцульського свята. Також зуміли завоювати призові місця гості з Верховинського району, Надвірної, Банилова, Вижниці, Путили, Чернівців та інших населених пунктів західного осередку.

Така спорідненість та співдружність викликана не лише сусідськими стосунками, а й українським темпераментом, мотивами, звичаями, спільними надбаннями й українським духом. Вишукані візерунки, переплетені орнаменти, голосисті виконавці, грайливі музиканти, мелодійні звуки цимбалів, сопілки та скрипки, золоті руки різьбярів, глиняний посуд... — це все скарбниця маленької гуцульської душі, яка була відкритою для всіх охочих на цьому XVIII з’їзді шанувальників українських традицій та незабутнього щорічного гуцульського свята.

Потішити себе можна було й танцями під спів заслужених артистів України та молодих виконавців. Серед них В. Данилюк, Л. Корінець, І. Стиць, М. Шпак, дует «Писанка» та багато інших як співочих, так і танцювальних гуртів. Неперевершеною була і презентація колекції одягу учениць коледжу прикладного мистецтва ім. Шкрібляка, яка вдало підкреслила красу української дівчини.

Протягом фестивальних днів гості святкувань мали можливість поласувати смачними гуцульськими стравами та разом з організаторами підтримати сплавуюючих на дарабах по річці Черемош.

Тому, тримаючи гуцульську булаву та український прапор над водою карпатських гір, можна з гордістю сказати, що XVIII міжнародний фестиваль відбувся і надовго закарбувався у серцях усіх приїжджих до невеличкого, та такого багато містечка України — Вижниці. І залишається лише чекати наступного, року, коли фестиваль переїде до Косова, щоб знову відчути дух і настрій талановитої Гуцульщини.

Публікація Мирослава Долинчук
Газета «Гуцульський край»
04.09.2009 №36
На заміткуПрограма XVIIІ Міжнародного Гуцульського фестивалю у Вижниці
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ XVIII Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt