XIII Міжнародний гуцульський фестиваль

Три дні біля підніжжя Карпат у мальовничій Вижниці тривав XIII Міжнародний гуцульський фестиваль. Він зібрав понад 2 тисячі учасників, об’єднаних майже у 100 аматорських колективів, які представляли всі гуцульські регіони.

На відкритті фестивалю представники делегацій вбрали символічне фестивальне дерево, а вже після цього було півгодинне привітання гостей колективами Вижницького району. Звісно, не обійшлось без традиційних запалення ватри і звичних привітань поважних осіб.

В ці дні вся Вижниця перетворилась на великий концертний майданчик. Учасники фестивалю змагались у різних жанрах: декламації, вокалу, хореографії, фольклорному, прикладному, музичному та театральному мистецтвах. Перемогу здобули найдостойніші, але у всіх учасників залишились незабутні враження від перебування на цій мальовничій та щедрій землі.

На місцевому стадіоні «Черемош» проходили виступи коломийкарів та фольклорних ансамблів. В центрі міста представляли музичне, оркестрове, танцювальне гуцульське мистецтво, а також таланти троїстих музик. А в селі Чорногузи знаходився центр фольклору та етнографії району, де проходили змагання театральних колективів, гумористів та читців.

У кожному з восьми жанрів, представлених на конкурсі фестивалю, було вручено по 27 дипломів лауреатів ІІІ ступеня, ІІ ступеня, і стільки ж — першого. Гран-прі цього року вручили шістьом учасникам.

Звісно, запалена у день відкриття ватра, погасла, але вижницькі іскри від неї залишились у пам’яті учасників та гостей фестивалю. З іскор наступного року гуцульський фестиваль воскресне знову — у селищі Путила Чернівецької області.

Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ XIII Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt