XIV Міжнародний гуцульський фестиваль

6–8 серпня 2004 року гуцули з усіх куточків Карпат з’їхалися у мальовничу Путилу, гірський райцентр Буковини, на XIV Міжнародний гуцульський фестиваль.

Делегації з Рахівського, Верховинського, Надвірнянського, Косівського районів Івано-Франківщини, Львівщини, Польщі та Румунії, всього майже дві тисячі учасників, зібралися аби вшанувати поета і громадського діяча, Буковинського соловія Юрія Федьковича, 170-річчя від дня народження якого широко відзначала у ці дні громадськість Буковини. Гості та учасники фестивалю у святковій ході зібралися на Центральній площі Путили, де урочисто відкрили пам’ятник Юрію Федьковичу.

Запалення фестивального вогню відбулося під звуки тужливих трембіт на центральному стадіоні «Карпати». Крім традиційних конкурсних програм у восьми жанрах: пісенному, фольклорному, музичному, театральному, хореографічному, естрадному, виставок творів образотворчого, фото- та декоративно-прикладного мистецтва родзинкою фестивалю став сплав лісу річкою Путилкою.

Прикрасивши дараби заквітчаними яличками, поважні гуцули, вправно керуючи велетенськими веслами, пропливли бурхливими гірськими водами. Колись у такий спосіб прадіди нинішніх лісорубів сплавляли Черемошем та Прутом тисячі кубометрів деревини. Нині дараби відійшли у минуле, як символ хоробрості та відваги плотогонів, гордих синів гуцульського краю.

Фольклорні колективи виступали на головній фестивальній сцені, танцювальні — на центральній площі селища, естрадні — у районному будинку культури. Цього ж дня у 14 селах Путильщини відбулися вечірні святкові концерти.

Третій фестивальний день зібрав науковців, поетів та журналістів на родинному обійсті біля музею-садиби Юрія Федьковича, де відбулося літературно-мистецьке свято «Шовкова косиця». Словами вдячності згадували вони свого славного земляка, людяного і правдивого чоловіка, який дбав про простий люд, любив рідні Карпати, змусив увесь світ зачаруватися Буковиною, неповторною красою її гірських плаїв та полонин, гостинністю і добродушністю гуцулів.

Завершився фестиваль нагородженням переможців та гала концертом.


Оригінал статті:
http://www.ctemtz.cv.ukrtelecom.ua/ua/event/?ymd=20040809
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ XIV Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt