XVI Міжнародний гуцульський фестиваль

Це був, мабуть, найоригінальніший з усіх гуцульських фестивалів, хоча йому суттєво перешкодив дощ. Шістнадцятий міжнародний Гуцульський фестиваль пройшов буквально в польових умовах. Але, напевно, саме це й визначило його дух — порив всезагального братання нестримно поширився «Співочою царинкою» і змусив учасників та гостей свята у різний спосіб засвідчувати одне одному свою прихильність.

Фестиваль «Коломийка 2006» мав статус фольклорного. Місцем його проведення 26 і 27 серпня було обране колишнє гуцульське містечко Печеніжин (батьківщина Олекси Довбуша). Тут зібралися не лише гуцульські митці, але й гості з різних куточків України і навіть з-за кордону. Гуцульські співи, танці, мелодії чарували кожного, а вироби народних майстрів свідчили, що не перевелися таланти у карпатському краю. Окремо можна сказати про етнографічні хатки з 13 сіл і одного селища, які представляли Коломийську Гуцульщину.

На поляні печеніжинського парку, з трьох боків оточеній лісом, звели сцену, розгорнули містечко майстрів, виставку-презентацію сільських садиб Коломийського району і кафе-ресторанну торговицю. Учасники фестивалю були вдягнуті в народні костюми або в інший одяг з виразними етнічними мотивами. За цими деталями можна було розрізнити гуцулів з Верховини, гуцулів з Квасів і гуцулів з Вижниці, а також не сплутати гуцулів з Румунії, Польщі, Великобританії та США з нашими українськими.

Вітальна частина із запаленням ватри переросла в конкурсну. Поміж банкетних столів і наметів змагалися спортивні команди коломийських сіл: естафета з бесагами, боротьба на ковтках, перегони з фірою — і глядачі, і учасники натішилися досхочу.

Учасники музичних конкурсів чекали своєї черги поблизу сцени і мали нагоду по кілька разів обійти містечко майстрів. Найбільше купчилися біля прикрас, гончарних виробів — посуду і сувенірів.

Гуцульські музичні та хореографічні колективи й окремі виконавці представили справді цікаву програму. Інсценізація автентичних народних обрядів була доповнена танцями, співанками, давніми коломийками тощо.

Дирекція свята, яку очолював народний артист України Петро Терпелюк, присудила Гран-прі фестивалю народному аматорському фольклорно-етнографічному колективу «Ключівські візерунки» з коломийського села Великий Ключів. Дипломами фестивалю І-го ступеня нагороджені:

  • «Троїсті музики» (Яблунів, Косівський район);
  • «Космацька писанка» (Космач, Косівський район);
  • «Прикарпаття» (Велика Кам’янка, Коломийський район);
  • Народний аматорський театр міста Вижниця;
  • Марина Фіжделюк та Ігор Маковійчук (Буковина);
  • Родинний колектив Ковальових;
  • Розалія Зеленевич (Прикарпаття).
На заміткуПрограма та заходи проведення XVI Гуцульського міжнародного фестивалю
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ XVI Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2025 KosivArt