X Міжнародний гуцульський фестиваль

22–24 вересня 2000 року, поєднавшись з фольклорно-етнографічним фестивалем «Коломийка», в Коломиї відбувся Х Міжнародний гуцульський фестиваль, якому передувала зіркова естафета фестивального вогню шляхами Гуцульщини.

Участь у конкурсній програмі взяли більш ніж 200 фольклорних колективів гуцульського краю, України та країн близького і дального зарубіжжя.

У рамках фестивалю відбулися літературно-мистецьке свято «Криворівня — 2000», міжнародна конференція «Музика Галичини», конкурс дитячих колективів художньої самодіяльності, а на Воскресінецькій горі діяв туристичний табір «Гуцулія молода».

Оцінювало конкурсні програми компетентне журі з провідних артистів області й України.

Учасників і гостей фестивалю чекали зустрічі зі знавцями фольклору Михайлом Тимофіївим і Миколою Савчуком, з акторами Коломийського обласного драматичного театру. Були представлені вистави «Гуцульський рік», «Земля» і прем’єра «Олекса Довбуш», яка стала завершенням культурно-мистецького свята в селищі Печеніжин, присвяченого 300-літтю від дня народження Олекси Довбуша.

Теоретична частина фестивалю розпочалась конференцією «Гуцульщина: наука, освіта, культура», до участі в якій було залучено провідних науковців Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника, Львівського національного університету, Коломийського інституту управління природними ресурсами, з Мюнхена й Відня; всеукраїнське та коломийське об’єднання гуцулів, коломийські музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Йосафата Кобринського, історії Коломиї.

Під час фестивалю проводилось відкриття оновлених залізничного вокзалу станції Коломия, народного музею Гуцульщини та Покуття і новозбудованого музею писанки. Також працювали виставки-продажі виробів декоративно-вжиткового мистецтва та дитячих робіт, проводились екскурсії містом та його музеями.

В день урочистого відкриття фестивалю на співочому полі відбулося музичне свято «Як заграють трембіти й цимбали», а завершився фестиваль великим гала-концертом на стадіоні «Юність» з нагородженням переможців, передачею естафети та молодіжною забавою.

X Міжнародний гуцульський фестиваль зібрав навколо себе всіх, кого турбує майбутнє гуцульського регіону, його економічний розвиток, екологічні та культурно-мистецькі проблеми, розвиток традиційних ремесел, освіти і науки.

Емблема X Міжнародного гуцульського фестивалю в Коломиї

Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ X Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2025 KosivArt