IX Міжнародний гуцульський фестиваль

11–12 вересня 1999 року Міжнародний Гуцульський фестиваль проходив у Надвірній. Він відбувався уже вдев’яте, але вперше у цьому великому гуцульському святі узяв участь Президент України Леонід Кучма, якого щиро вітали декілька десятків тисяч господарів міста і учасників фестивалю.

Від їх імені ведучий проголосив: «Шановний Леоніде Даниловичу! Вся гуцульська громада уклінно просить Вас стати почесним членом Всеукраїнського товариства «Гуцульщина». Приймаємо Вас до сім’ї гуцульських ватагів. Прийміть від усього загону гуцулів барвисту тайстру, у якій є все для ватага, сардак, який Вас завжди зігріє. Цей топірець — то булава ватага, символ мужності і моці, а кресаня — то символ гуцульської краси і вічної молодості».

У промові президент, звертаючись до виконавчих органів самоврядування і товариства «Гуцульщина», наголошував не лише на поступальному економічному, соціальному, туристично-рекреаційному розвитку регіону Гуцульщини, а й “дбати про дальше збагачення культурного компоненту тутешнього життя”. І це з особливою повнотою підтвердила багата мистецька програма фестивалю.

Гран-прі одержав оркестр народної музики Косівської школи мистецтв.

Серед фольклорних колективів звання лауреата був удостоєний учнівський ансамбль з гуцульського села Бистра Марамурешського повіту Румунії, а серед майстрів декоративно-прикладного мистецтва переможцем став верховинський різьбяр Роман Бортейчук.

Емблема IX Міжнародного гуцульського фестивалю у Надвірній

Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ IX Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt