Відкрито музей-майстерню майстра Івана Юрійовича Грималюка

8 жовтня

У мистецькому житті України — гарна новина: відкрито музей-майстерню заслуженого майстра народної творчості України Івана Юрійовича Грималюка.

Ця подія пов’язана з селом Річкою на нашій Косівщині. Тут відомий майстер з бондарства і випалювання народився, жив і творив мистецькі речі: коновки, ґарчики, ложкарі, сільнички, пастівники, дійнички, цукорниці, відерка та інші предмети побуту, які прикрашав орнаментальними мотивами, виконаними в техніці випалювання.

Відкриття музею присвячено 105-й річниці від дня народження самобутнього художника (народився 11 вересня 1904 року). Цю добру справу зроблено завдяки його дочці Марії, яка свято береже пам’ять про свого талановитого, скромного й доброго Батька.

Відійшов він у вічність 8 вересня 1989 року.

На врочистостях з нагоди відкриття музею, які вела Річківський сільський голова Марія Копчук, мовили слово про життя та мистецьку діяльність майстра Йосип Приймак — автор монографії «Іван Грималюк», Катерина Каркадим — автор буклета, Юрій Джуранюк, Лариса Березка, Василь Шкурган, Микола Мартищук, Михайло Трушик, Степан Стефурак, Іван Кіщук, Марія Гринюк, Святослав Мартинюк, онук Іван. Як талановита людина про талановиту людину поділився спогадами про Івана Юрійовича заслужений майстер народної творчості України, один з небагатьох поважаного віку майстрів художнього дерева Василь Якович Тонюк.

Учасників свята призітали гуцульськими мелодіями та піснями аматори шкільного ансамблю «Китичка» під керівництвом обдарованого до музики, співу і поезії учителя Миколи Мартищука, скрипаль Михайло Хім’як, цимбаліст Петро Грималюк, правнук відомого майстра Іванко, який, до речі, і перерізав стрічку під час відкриття музею.

Завдяки Катерині Каркадим був продемонстрований фільм «Бондарева осінь» Коломийської кіностудії «Ватра», знятий в передостанні роки життя майстра. На врочистому заході всі мали змогу побачити не лише твори І.Грималюка, але й Марії Григорчук із сином Іваном.

Василь Глібчук.
Рік

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007


Повідомити про нову подію
Косів, Гуцульщина та Карпати
<a href=/index.cfm/fuseaction/events.main/>Події</a> ‹ Відкрито музей-майстерню майстра Івана Юрійовича Грималюка
KosivArtПодії ‹ Відкрито музей-майстерню майстра Івана Юрійовича Грималюка
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt