Іван Малкович — орденоносець усмішки

15 липня

15 липня, у вівторок, у Косівському районному Народному домі відбулася зустріч з талановитим поетом і директором всесвітньовідомого (без перебільшення!) видавництва «А-БА-БА-ҐА-ЛА-МА-ГА», уродженцем села Нижнього Березова, Іваном Малковичем. Її ініціатором і організатором став Косівський клуб інтелігенції імені І. А. Пелипейка.

На зустріч прийшло чимало шанувальників поетичної творчості і видавничої діяльності нашого непересічного земляка. Представив гостя відомий громадський діяч Косівщини Зіновій Библюк. Він акцентував увагу на здобутках нашого краянина:

— У 2004 році Івана Малковича було визнано одним зі ста найвпливовіших людей України. Його видавництво вже більше п’яти років займає перші місця у всеукраїнських рейтингах «Книга року». За видання Британських лицарських легенд («Книга Туманного Альбіону») у 2003 році йому присуджено перше місце у номінації «Дитяча література» на престижному Львівському форумі видавців. На початку своєї видавничої кар’єри Іван Малкович пообіцяв: «Мої видання будуть настільки гарними і якісними, що кожен малюк, вибираючи для себе книжку, вкаже саме на них. І це буде найпереконливішим аргументом на користь рідної української мови та національної культури в цілому». І свого слова дотримав. Підтвердженням цьому є багаторазове видання української «Абетки». У 2002 році, за рейтинговим опитуванням, найкращим видавництвом в Україні визнано Київське приватне видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», а найкращим видавцем — Івана Малковича.

Іван Малкович щиро подякував Зіновію Библюку за таке представлення, пожалкував, що мав дуже мало зустрічей у Косові: «...може, одну-дві за свого життя». Сказав, що був дуже зворушений, коли дізнався, що клуб інтелігенції носить ім’я Ігоря Аполлоновича Пелипейка, якого він «дуже любив, це була надзвичайна людина, таких потрібно шанувати».

Зустріч з Іваном Малковичем проходила за динамічним сценарієм: гість читав свої поезії і відповідав на запитання присутніх. І це природно, бо, за його словами: «пишу вірші з восьми років, а видавцем став, коли мені виповнився 31 рік».

Розмова з нашим видатним краянином була хоч і короткою у часовому вимірі, але дуже насиченою — цікавою інформацією, емоціями і думками.

Довідка

За час свого існування Київське видавництво «А-БА-БА-ҐА-ЛА-МА-ГА» випустило в світ понад сто книжок для дітей, загальний наклад яких — понад чотири мільйони. Права на видання його книжок купили 19 країн світу, зокрема США, Велика Британія, Австралія і навіть Південна Корея.

«Снігова королева» стала кращою дитячою книжкою 2006 року в Америці. Ця ж книжка, оформлена ексклюзивно — коштовним камінням, 2005 року увійшла у трійку кращих товарів різдвяних продажів у Великобританії.

Розкішною перлиною видавництва є Владислав Єрко — художник зі світовим ім’ям.

Іван Малкович нагороджений «Орденом Усмішки». Це міжнародна нагорода, яку присуджують діти. Нею були удостоєні Астрід Лінгренд, Сергій Образцов, Сергій Михалков, Джоан Роулінг... Вірші Івана Малковича внесено у підручник з української літератури для учнів 8-го класу.

Аліса Мудрицька
Рік

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007


Повідомити про нову подію
Косів, Гуцульщина та Карпати
<a href=/index.cfm/fuseaction/events.main/>Події</a> ‹ Іван Малкович — орденоносець усмішки
KosivArtПодії ‹ Іван Малкович — орденоносець усмішки
ENG УКР
 
 
© 2004—2023 KosivArt