XXVII Міжнародний гуцульський фестиваль

11–13 вересня

Міжнародний гуцульський фестиваль — це фольклорно-етнографічний фестиваль, який проходить щорічно в одному з міст Гуцульщини, починаючи з 1991 року.

Черговий XXVII Міжнародний гуцульський фестиваль традицій гуцульського роду, автентичності пісні, музики, танцю обрядів, театральних дійств і декоративно-ужиткового мистецтва Гуцульщини відбудеться цього року у Косівському районі 11-13 вересня.

Це величне свято організовують Косівська районна державна адміністрація, Косівська районна рада, Косівська міська рада з ініціативи ГО «Всеукраїнське товариство «Гуцульщина», за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, Міністерства культури України.

Цього року фестиваль прийматиме Косів. Це дійство не залишить байдужим нікого!

На базі Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв відбулася науково-практична конференція «Ґердан – спадщина віків».

На конференції було вирішено підготувати необхідну документацію для внесення елемента нематеріальної культурної спадщини «Традиція виготовлення жіночої народної прикраси – Ґердану» до обласного та Національного переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а також у рамках XXVII Міжнародного Гуцульського фестивалю, який відбудеться у Косові у вересні 2020 року, провести рекорд на найбільшу кількість учасників у ґерданах.

Міжнародний гуцульський фестиваль отримав статус «державного фестивалю». Відповідний нормативно-правовий документ підписаний на рівні Міністерства культури та інформаційної політики України в кінці червня цього року.

Проте враховуючи виклики сьогодення, карантинні обмеження, а також ті обставини, що учасниками і гостями традиційного міжнародного гуцульського фестивалю щорічно є сотні людей з різних регіонів України, чисельні міжнародні делегації, Управа Всеукраїнського ГО «Гуцульщина» одностайно прийняла рішення про перенесення фестивалю на 2021 рік. Місце проведення залишається незмінним — Косівщина.

Рік

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007


Повідомити про нову подію
Косів, Гуцульщина та Карпати
<a href=/index.cfm/fuseaction/events.main/>Події</a> ‹ XXVII Міжнародний гуцульський фестиваль
KosivArtПодії ‹ XXVII Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt