Лекції з мультимедійним супроводом «Франко без постаменту, або Цілий чоловік»

22 травня

2016 – Рік Івана Франка. Цьогоріч виповнюється 160 років із дня народження та 100 років із дня смерті автора «Каменярів» та «Мойсея», «Зів’ялого листя» та «Лиса Микити»… – і безлічі інших літературних шедеврів, наукових та публіцистичних праць, який здобув у пам’яті нащадків високе ймення «Українського Мойсея».

Травень – місяць Франкового відходу у вічність. 28 травня 1916 року, 100 літ тому, о 4-й годині пополудні він завершив свою земну дорогу, щоб навіки залишитись у своїх творах. Це час, коли нам належить не тільки віддати данину шани пам’яті одного з найвидатніших українців, а передусім пізнати його глибше й повніше, осмислити значення його титанічного творчого доробку та актуальність ідей.

У цьому нам допоможуть львівські франкознавці Наталя і Богдан ТИХОЛОЗИ, які вже понад 20 років студіюють життєтворчість Івана Франка. Вони – кандидати філологічних наук, старші науковці, доценти Львівського національного університету імені Івана Франка, автори численних статей та кількох книг з українського літературознавства (передусім франкознавства), творці науково-просвітницького інтернет-проекту ФРАНКО:НАЖИВО / FRANKO:LIVE ©, мета якого – популяризація постаті, творчої спадщини та ідей Івана Франка як національного символу («бренду») України.

«Ми прагнемо розповісти про ЖИВОГО Франка ЖИВОЮ мовою для ЖИВИХ людей, а не про пам’ятник із високого постаменту (при всій повазі до пам’ятників), – розкриває свої наміри франкознавче подружжя Тихолозів. – Відкрити для себе – і для тих, хто цього хоче – Франка справжнього, цілісного і цікавого – «ЦІЛОГО ЧОЛОВІКА» з його «плюсами» і «мінусами», гріхами й чеснотами, радощами й стражданнями, проте без фальшивого пафосу і ювілейного єлею. Але й без упередженого, тенденційного очорнення чи міщанського заздрісного смакування його хиб і невдач».

Це, як ніколи, доречно в часі Франкового ювілею, його «великих роковин».

На запрошення кредитної спілки «Косівська» 22 травня в Косові, на Гуцульщині, у серці краю, який так любив Франко, куди майже щоліта навідувався, звідки черпав натхнення і де збирав фольклорні скарби, відбудеться зустріч із подружжям Тихолозів під загальною назвою «Живий Франко, або Цілий Чоловік». (Будинок культури, початок о 17:00).

В рамках заходу буде виголошено дві інтерактивні лекції з мультимедійним супроводом:

  • Богдан Тихолоз. УКРАЇНЕЦЬ, ЩО СТАВ ГЕНІЄМ (Іван Франко: історія успіху)
  • Наталя Тихолоз. ДЛЯ ДОМАШНЬОГО ВОГНИЩА (родинні традиції Франків)

У першій лекції Богдан Тихолоз запропонує власні відповіді на важливі питання: як ковальський син із передгір’я Карпат став відомим європейським інтелектуалом та духовним і політичним лідером своєї нації? Як йому вдалося зреалізуватися одночасно в багатьох галузях культури (як письменник, науковець, мислитель, політик та публіцист) та виконувати місію міжкультурного діалогу в центральній Європі зламу ХІХ–ХХ століть? Які ідеї й концепції з його багатогранної спадщини зберігають свою актуальність і дотепер?

Наталя Тихолоз розкриє таємниці сімейного життя Франків, оскільки переконана, що геній не існує у вакуумі, а живе в родині. Тимчасом родині тій дістається незаслужено мало уваги. Тож у Франків ювілейний рік, на її думку, варто згадати добрим словом і його найближчих, найрідніших, передусім – дружину й дітей. Відтак львівська дослідниця розповість про шлюб Івана Франка та Ольги Хоружинської, про чотирьох дітей-«Франчат» та їхню подальшу долю, взаємини в сім’ї та педагогічні концепції, родинні будні і свята, захоплення й секрети фамільної кулінарії (зокрема, буде оприлюднено низку ексклюзивних рецептів з кулінарних нотатників Ольги Франко, її доньки Анни та невістки Ольги).

Своєрідним доповненням до лекцій подружжя Тихолозів стане презентація «Вибраних творів» Тараса Франка у 2-х томах (Івано-Франківськ, 2015) – першого зібрання праць Франкового сина.

Запрошуємо всіх зацікавлених.

Рік

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007


Повідомити про нову подію
Косів, Гуцульщина та Карпати
<a href=/index.cfm/fuseaction/events.main/>Події</a> ‹ Лекції з мультимедійним супроводом «Франко без постаменту, або Цілий чоловік»
KosivArtПодії ‹ Лекції з мультимедійним супроводом «Франко без постаменту, або Цілий чоловік»
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt