Фестиваль «Зелені свята на Гуцульщині»

15–16 червня

Є місце у Карпатах, де можна воднораз охопити все: і красу гір, і різнобарв’я народних промислів, і смак народної кухні, й водограї пісень, і вир танцю... Не вірите? Завітайте до села Прокурави на Зелені свята!

Прокурава — зелена казка Прикарпаття... Хто хоч раз гостював тут, той переконався у небанальності цих слів. Село розташоване в мальовничому куточку Карпат, відоме своєю красою, органічним розташуванням у ландшафті, особливою психологічно-емоційною атмосферою. Сріблиться, б’ється дзвінко об стрімкі береги і розсипається сонячними бризками гірська річка Пістинька, що змійкою протікає через Прокураву. На її берегах іще можна зустріти шовкову та червону косиці, червону руту, гірську арніку... В небі — побачити сокола, у траві — рідкісну плямисту саламандру... Все це, кожне зело, овіяно легендами, оспівано в піснях. Породжений гірською красою гуцульський фольклор, народні звичаї і традиції давнини становлять гордість прокуравчан.

Красива, благословенна Богом земля Карпат народжує свої таланти, які звеличують гідність, традиції роду, славлять свій край, свою рідну домівку.

Саме одним із них є прокуравчанин за походженням, продюсер і поет Михайло Строчук, який заснував і очолив в своїй рідній місцині міжнародний фестиваль естрадної та фольклорної музики «Зелені свята на Гуцульщині». Йому разом із талановитим хореографом, режисером-постановником, віце-президентом фестивалю Світланою Кузьменко вдалося два роки поспіль організовувати неповторне дійство просто неба серед магічної карпатської природи за участю провідних українських та іноземних виконавців. Голова фестивального оргкомітету Іван Лесюк зміг згуртувати навколо фестивалю всіх односельців і надає йому постійне вагоме сприяння.

На пісню, на творчість з’їжджаються глядачі з усієї країни та зарубіжжя. Хіба не чудовий спосіб туристичної промоції для Гуцульщини? Саме тому до проведення фестивалю долучилася потужна громадська організація — Українська федерація товариств зв’язків із зарубіжними країнами на чолі з видатним письменником і Героєм України Іваном Драчем.

«Культура кожного народу світу є особливою і неповторною, багатою на пісні, легенди, звичаї та традиції, від яких власне і залежить духовне багатство країни, а для цього головне не втрачати тієї ниточки, що з’єднує нас з минулим, цінувати культурну спадщину наших пращурів і передавати її нашим нащадкам», такими словами минуло року розпочав свій виступ народний артист України, лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка Василь Зінкевич.

Цьогоріч — уже втретє — на Зелені свята до Прокурави завітають професійні та аматорські колективи з різних куточків України та світу, які демонструватимуть свою майстерність, національний колорит свого краю, різнобарвність народного мистецтва та особливості фольклору.

В рамках фестивалю також проводитиметься Конкурс дитячої естрадної та фольклорної творчості.

Гостей прийматиме уся Прокурава — гуцули пригощатимуть калачами, банушем і бринзою, зустрінуть чарочкою, як і належить доброму ґазді.

Коли пройдетеся селом, заповідними стежками, гірськими плаями, вдихнете п’янкого смерекового повітря, ви обов’язково уподобаєте ці краї.

Гайда у Прокураву на Зелені свята!

Світлана Буковинська
Стаття-фоторепортаж Міжнародний фестиваль естрадної і фольклорної музики «Зелені свята на Гуцульщині».
Рік

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007


Повідомити про нову подію
Косів, Гуцульщина та Карпати
<a href=/index.cfm/fuseaction/events.main/>Події</a> ‹ Фестиваль «Зелені свята на Гуцульщині»
KosivArtПодії ‹ Фестиваль «Зелені свята на Гуцульщині»
ENG УКР
 
 
© 2004—2023 KosivArt