Книга про родину Окуневських

4 квітня

У львівському видавництві “Афіша” вийшла друком книга “Визначні постаті України: Андрій Чайковський, Теофіл Окуневський” (Головний упорядник і редактор – професор Б.З.Якимович; Львів: Афіша, 2010.– 326 с.). Незважаючи на такий “дуалізм”, 212 її сторінок (2/3 обсягу) присвячено Окуневським, причому не лише Теофілу, але і його батькам, брату Ярославу та сестрам.

У книзі, яка є збірником наукових і публіцистичних праць різних авторів вперше наводиться велика кількість мало- або й зовсім невідомих широкій громадськості документальних матеріалів, наприклад листи Теофіла і Ярослава до Івана Франка. В них дуже багато інформації про Косівщину, взаємини Т. Окуневського з М. Павликом, оцінка ситуації на Гуцульщині на рубежі ХІХ-ХХ століть тощо.

Не менш важливий інформативний матеріал – листи Ольги Окуневської, видатної піаністки з Яворова, докладний родовід Окуневських, оцінка доробку Теофіла і Ярослава на царині красного письменства з позицій сьогодення, а також адвокатської і посольської діяльності Т. Окуневського впродовж понад півстоліття.

Збірник містить перелік публікацій у періодиці та виступів Теофіла у Віденському і Галицькому сеймах, алфавітний іменний покажчик, багато ілюстрацій і поза всяким сумнівом буде цікавим для краєзнавців і всіх тих, кому небайдужа історія рідного краю. А вже реконструйовану морську біографію Ярослава Окуневського під назваю “Хроніка одного рейсу” Леоніда Кирилаша із Запоріжжя, написану у вигляді художньо-документальної повісті прочитає кожен, після чого посміхнеться прочитавши напівзабуте гумористичне оповідання Осипа Маковея “Трудне ім’я”.

По Великодних святах запланована презентація цієї книги-збірника в Косові, тож не оминіть нагоди зустрітися з укладачами і детального ознайомлення з матеріалами їхніх пошуків.

Василь Гуменюк
Рік

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007


Повідомити про нову подію
Косів, Гуцульщина та Карпати
<a href=/index.cfm/fuseaction/events.main/>Події</a> ‹ Книга про родину Окуневських
KosivArtПодії ‹ Книга про родину Окуневських
ENG УКР
 
 
© 2004—2023 KosivArt