Історіографічний огляд народного мистецтва Гуцульщини дає право констатувати, що саме Косівщина була і є мистецьким центром гуцулів.
Адже Косівщина — неповторно мальовничий куточок Українських Карпат, край високих гір, стрімких потоків, чистого повітря, працьовитих і завзятих людей.
Косівський район славиться багатством природних ландшафтів, різноманітними видами флори і фауни, чистим гірським повітрям і м’яким кліматом, а також своїми звичаями та обрядами, які сягають сивої давнини.
Своєрідність краю, краса його природних ландшафтів, багатий тваринний і рослинний світ, унікальна скарбниця природних екосистем, де збереглися рідкісні реліктові види флори і фауни і, як ніде в Україні, народні звичаї та традиційна побутова культура ваблять до себе численних туристів.
Тут було завжди цікаво відпочивати у будь-яку пору року, як мешканцям України, так і закордонним гостям. Привітні та доброзичливі жителі завжди раді гостям і готові організувати для кожного активний і цікавий відпочинок у Карпатах.
На Косівщині компактно розміщено безліч пам’яток природи, які в поєднанні з пам’ятками історії, культури та архітектури є чудовою базою для організації більшості видів туризму.
Косів — районний центр Івано-Франківської області, один з найбільших на Україні осередків знаменитого гуцульського декоративно-прикладного мистецтва. Тут творять і проживають народні умільці, науковці, письменники та мистецтвознавці.
Косівський портал KosivArt адресується всім, хто цікавиться відомим гуцульським містом, Косівщиною, Гуцульщиною та Карпатами.