Хребет Сокільський

Найімовірніша версія назви хребта походить від слова сокіл, назви птахів, які здавна любили гніздитися на високих скелях.

Скеля на Сокільському. Фото: Роман Печижак

Юрій Федькович — відомий буковинський письменник — створив легенду про Короля Гуцула та Білобога і Чорнобога.

В цій легенді розповідається про те, що кожного року на свято Івана Купала гуцули приносили на Сокільському жертви обом богам. Та одного разу дарів було замало. І між богами розпочалася сутичка. Почав охлявати Білобог, а Король Гуцул ще з нього кепкував. Але все ж таки, перемігши Чорнобога, Білобог закляв владику Гуцула і провалив його на саме дно гори. Тепер він оживає один раз на рік, коли бог випустить із своєї світлої палати семикратно по сім соколів, які облетять Сокільський сім разів у ніч на Івана Купала.

Сокільський. Фото: Роман Печижак

Існує легенда про зустріч віщуна Бель-Шем-Това, який пізніше став засновником юдаїстської течії хасидизму, з ватажком опришків Олексою Довбушем. Підійшов Олекса до проповідника, але той на нього не звертав уваги, тоді ватажок замахнувся на нього барткою, але сталося чудо — і повисла опришківська рука з піднятим топірцем.

М. Сапріянчук
На замітку

Хребет Сокільський тягнеться на відстані приблизно 15 км між річками Рибницею та Черемошем, від с. Соколівка до с. Великий Рожен.

Література Путівник «Туристичними стежинами Косівщини», частина 1.
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаЛегенди ‹ Хребет Сокільський
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt