Едельвейс

Легенд у Карпатах — безліч. І не одна з них — про шовкову косицю, тобто про шовкову квітку. Так називають гуцули дивний витвір природи, знаний ще як білотка альпійська, або едельвейс.

Легенди народжуються в серцях красивих душею людей. І самі перероджують людей, збагачують їх новою красою.

А люди вміли бачити красу навіть тоді, коли життя веліло їм думати найперше не про голубінь неба, а про дах під небом, не про велич природи, а про своє безсилля перед нею.

Сіяли сини Карпат жорсткий овес на важкій гірській землі, а звисока, з кам’яних неприступних урвищ, світила їм ніжна шовкова косиця — ніжність, що зросла там, куди відтята дорога слабодухим.

Тільки сміливець міг принести коханій дівчині квітку. Міг принести, а міг і загинути. Але той, хто життям ризикуючи в ім’я любові, приніс шовкову косицю, той зможе захистити свою любов, той вартий любові. Переказують, ніби так колись одружувалися гуцульські легіні.

Так чи не так, а росте в горах Карпатах шовкова косиця — дивна і рідкісна квітка. І нині, коли люди мають вдосталь снаги й часу, щоб задивлятись у голубінь неба над головою і незбагненну велич природи, сміливці можуть побачити ніжно-білу квітку едельвейса без того, щоб витримувати іспит любові. Просто з жадання відчути дихання природи зблизька, глянути в очі природі на самоті з нею.

Едельвейс

На замітку Едельвейс росте виключно на вапнякових важкодоступних скелях в Альпах, Піренеях, на Балканах, а також у Карпатах.
Література Шовкова косиця.
Для жінок Сайт знайомств. Знайдіть свою половинку!
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаЛегенди ‹ Едельвейс
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt