Хворіє і птиця

У нашому районі господарі утримують більше 76000 курей.

Вони повинні знати, що їхня птиця може захворіти на: високопатогенний грип, хворобу Ньюкасла, хворобу Гамборо, інфекційний ларинготрахеїт, інфекційний бронхіт та інші захворювання.

Це особливо небезпечні захворювання, які дуже швидко передаються від хворої до здорової птиці. Проявляються хрипами, а також посинінням видимих слизових оболонок, гребеня, сережок, набряком голови та діареєю. Смертність птиці може досягати до 100%.

Домашня птиця. Фото: Станіслав Михайлюк

Збудниками цих захворювань є віруси, які мають унікальну здатність змінювати свою структуру. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла свійська птиця, а на грип — дика перелітна та синантропна (ворони, шпаки, голуби, горобці та ін.).

Головною ознакою грипозної інфекції у птиці є ентерит, тобто пронос. Крім того, може зменшитися яйценосність. У разі високопатогенного пташиного грипу H5N1 інфекція може проходити в миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці.

На сьогодні зареєстровано участь вірусів грипу пташиного походження в епідеміях грипу серед таких ссавців як котики, кити, свині, норки, коні та домашня птиця. Випадки перенесення вірусів грипу до популяції свиней були зафіксовані в 1970, 1996 та 2004 роках. Оскільки свині можуть хворіти як на пташиний, так і на людський грип, то це може стати передумовою подолання міжвидового бар’єру. Крім того, доведено, що вірус, який викликає безсимптомний перебіг захворювання серед диких водоплавних, може стати дуже небезпечним для домашніх птахів і ссавців у результаті циркуляції серед домашніх курей.

Власникам птиці для збереження поголів’я необхідно завчасно подбати про вакцинацію своєї птиці. Пам’ятайте, що у вакцинованої проти хвороби Ньюкасла птиці підвищується стійкість до всіх інфекційних захворювань.

Якщо ви хочете вберегти свою птицю від захворювань та загибелі, звертайтеся до спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує дану територію.

В 11 ветлікарнях району працюють спеціалісти, які безплатно роблять прививки і щеплення птиці. Ветлікарні одержують на це вакцину за рахунок державного бюджету. Крім цього, в кожній сільській раді є звернення до всіх господарів, які утримують птицю, про шкідливість курячого грипу.

Публікація Іван Палагнин
«Гуцульський Край»
22.03.2008 №12
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаГазета «Гуцульський Край» ‹ Хворіє і птиця
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt