Рецепти приготування квасу

Квас, як хліб, ніколи не набридає.

Перша письмова згадка про улюблений народом напій відноситься до 989 року. Саме тоді київський князь Володимир запровадив християнство. Отже, квас відомий понад тисячу років і за цей час не втратив своєї популярності.

Його варили в монастирях і солдатських казармах, у госпіталях і лікарнях, в поміщицьких садибах і селянських хатах. Способи приготування квасу, як і хлібовипікання, знали в кожному домі. Багатовіковий досвід показав, що цей напій насправді і дієтичний, і профілактичний — знімає втому і підвищує працездатність. Квас можна купити в магазині або на вулиці з бочки, але краще готувати на свій смак вдома. Щоразу новий. Тож пропонуємо кілька традиційних і «свіжих» рецептів.


Квас «Темний»

Цукор — 1 кг, лимонна кислота — 10 г, дріжджі (краще звичайні хлібні) — 20 г, вода — 10 л, ванілін за смаком (чайна ложка і менше), столова ложка рису.

Цукор — 250 г розжарюють у сковороді (краще щоб підгорів) і заливають разом з іншими інгредієнтами (750 г залишку цукру, лимонна кислота, розчинені в теплій воді дріжджі, ванілін, рис) 10-ма літрами теплої води. Все це переброжує 12–15 годин, і напій готовий.


Квас «Світлий»

Хліб житній, сухі дріжджі, цукор, вода.

Житні сухарі або скориночки житнього хліба (1/5 від об’єму місткості) залити чистою холодною водою. Додати сухі дріжджі (на 1 літр — на кінчику ножа) і цукор (на 1 літр 5 шматочків). Закрити місткість і кілька разів перевернути, змішуючи інгредієнти. Не закриваючи щільно кришку, щоб не перешкоджати доступу повітря, залишити на добу або дві для бродіння.

Перебродившу суміш процідити і розлити по пляшках з додаванням по 2 шматочки цукру на кожні 0,5 л (або за смаком). Поставити пляшки в холодильник для охолодження.


Квас з ревеню

До відвару з ревеню додати дріжджі, дати постояти добу в теплому місці, розлити в пляшки, закупорити і поставити на 3 дні в холодне місце. На 0,5 л води — 100 г ревеню, 50 г цукру, 3 г дріжджів.


Квас банановий

Потрібні банани, дріжджі, вода.

2–3 кг дуже м’яких (перезрілих) бананів розмішайте в 5 л теплої води, додайте 20 г дріжджів і залиште у теплому місці на добу. Зніміть піну і обережно процідіть. Дайте відстоятися і процідіть ще раз. (А якщо вистачить терпіння — то й третій). Розлийте по пляшках, добре закупорте, поставте в холодне місце, і через 1–2 дні квас готовий.


Квас із фруктових соків

До 10 л кип’яченої гарячої води додайте 1 л будь-якого фруктового соку і 1 кг цукру. Коли вода добре охолоне, всипте в неї 20 г звичайних хлібних дріжджів, поставте у тепле місце для бродіння. На початку активного бродіння розлийте квас по пляшках і щільно закупорте. Через 2–3 дні квас буде готовий до вживання.

Пийте і насолоджуйтеся!

ПублікаціяОлександр Червоненко
«Гуцульський Край»
15.07.2006 №28
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаГазета «Гуцульський Край» ‹ Рецепти приготування квасу
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt