Гіпертонія та серцево-судинні захворювання

Сьогодні кожний четвертий житель планети має підвищений кров’яний тиск.

Артеріальна гіпертензія стає причиною таких захворювань як інсульт, інфаркт міокарду, ниркової недостатності, ішемічної хвороби серця, хронічної серцевої недостатності.

В структурі загальної смертності 60% людей помирає від серцево-судинних захворювань, гіпертонічна хвороба з’являється у молодому віці. І часто у людей 40–50 років призводить уже до ускладнень — стійкої втрати працездатності, і навіть до смерті.

В районі за 2003–2005 рр. зросла кількість хворих на гострий інфаркт міокарду, в тому числі з артеріальною гіпертензією, а також на мозковий інсульт. Слід зазначити, що в 2005 році в районі зафіксовано 65 випадків інфаркту міокарду, а за 6 місяців 2006 року — уже 51 випадок.

Стрімкий ріст такого серйозного захворювання змушує вживати заходів як медичними працівниками, так і населенням району для попередження розвитку серцево-судинних захворювань, зокрема артеріальної гіпертензії.

Перш за все необхідно вести здоровий спосіб життя, щоб не захворіти, а у випадку захворювання — своєчасно виявляти і отримувати адекватне безперервне лікування.

З цією метою розроблена «Пам’ятка», яку пропонуємо для виконання: «Перемогти гіпертонію — попередити ускладнення».


Пам’ятка

  1. Контролювати свій кров’яний тиск ви зобов’язані 1–2 рази на місяць. Якщо артеріальний тиск впродовж 2–3 вимірювань зафіксовано на рівні 140/90 мм рт. ст., необхідно звернутися до лікаря.
  2. Якщо після певного обстеження, призначеного лікарем, у вас встановлено артеріальну гіпертонію, — ви повинні ретельно дотримуватись рекомендацій вашого лікаря.
  3. Лікування артеріальної гіпертонії має бути безперервним. Найменування ліків та його дозу повинен підібрати лікар кожному хворому індивідуально.
  4. Самі собі не відміняйте цих ліків, бо це може призвести до важких ускладнень (інсульта, інфаркта міокарду, хронічної серцевої недостатності).
  5. В лікуванні підвищеного тиску не використовуйте поради знайомих, що мають подібну хворобу, бо підбір ефективних препаратів здійснює лікар індивідуально кожному хворому, і тільки лікар.
  6. Не паліть цигарки і не вживайте алкоголю, бо це знижує якість лікування і веде до прогресування хвороби.
  7. Ходіть пішки приблизно 3 км в день. Більше будьте на свіжому повітрі.
  8. Обмежте вживання солі і холестерину.
  9. Стежте за своєю масою тіла. Уникайте стресів та фізичних перевантажень.
  10. 1–2 рази в рік відвідуйте свого сімейного лікаря чи кардіолога.

Тільки такий спосіб життя і відповідне лікування продовжить вам працездатність та вбереже від важких ускладнень.

Здоровий спосіб життя. Автор: Роман ПеЧИЖак

Публікація С. Біла
«Гуцульський Край»
11.11.2006 №46
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаГазета «Гуцульський Край» ‹ Перемогти гіпертонію — попередити ускладнення
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt