Від смутку та нудьги

Часом помічаєш, що навіть у сонячний і радісний день на душі чомусь важко, поганий настрій, будь-яка дрібничка дратує. Та хіба сучасне життя, з його конфліктами і безладдям, може не вивести з себе, не позбавити сну і спокою? Однак наш організм у змозі впоратися з безпричинною тривогою і дратівливістю. І для цього не варто вживати снодійні або заспокійливі ліки.

Щоб реакція вашого організму не була такою болісною, пригадайте прості засоби з цілющих трав, які не тільки принесуть полегшення від болю, але й заспокоять, знімуть напругу і втому.

Якщо вам не спиться, хорошим засобом є чай з лаванди, яка схожа на невеличкий чагарник з красивими блакитними квітками. Трава має ароматну ефірну олію, що додає лікувальному чаю неповторний смак. Лаванда знімає спазми й неврози і діє як судинорозширювальний засіб.

10 г трави залийте 200 г окропу і настоюйте 5 хвилин у термосі. Пийте чай маленькими дозами протягом дня. І через кілька днів ваше світовідчуття зміниться.

Чудовим заспокійливим засобом є і меліса, недаремно її ще називають медовою або бджолиною травою. Седативну і спазмолітичну дію мають ефірні олії, що входять до її складу.

Приготувати чай досить просто: 3 чайні ложки подрібненого листя трави залийте склянкою окропу і, накривши кришкою, дайте настоятися протягом 5 хвилин. Випийте такий чай за 30 хвилин до сну — страхи і неспокій зникнуть, а ваш сон буде приємним і тривалим. Меліса чудово поєднується з іншими травами, посилюючи їхні лікувальні властивості. Особливо хороші чаї і настої з валеріани (в перекладі з латинської — «хороше самопочуття»), про цілющі властивості якої знали ще наші прабабусі.

1 столову ложку подрібненого кореня валеріани залийте склянкою холодної кип’яченої води і настоюйте протягом доби. Перед уживанням настій процідіть. Приймайте протягом дня до повного заспокоєння. Валеріана хороша тим, що не має ніяких побічних дій і не знижує концентрації уваги.

Якщо нерви «розійшлися» і навіть погодні зміни здатні вас вивести з себе, візьміть 25 г кореня валеріани, 20 г листя м’яти, по 50 г трави материнки, трави буркуну лікарського, квіток глоду і змішайте. Потім 2 столові ложки суміші залийте 0,5 л окропу, дайте настоятися. Процідіть, приймайте такий чай щоденно перед їжею по половині чашки.

Гарячий чай з травами — чудовий заспокійливий засіб

Ефективно діють ванни з полину, розмарину і квіток липи. 1 кг суміші цих трав залийте 4 л холодної води, через 10 хвилин поставте на вогонь і варіть протягом 5 хвилин. Настоюйте 10 хвилин і процідіть. Вилийте у ванну, заповнену водою наполовину. Тривалість ванни — 30 хвилин, прймати один раз на тиждень перед сном.

І ще один чудовий засіб від безсоння. Зашийте в маленьку подушечку листя меліси і покладіть в узголів’ї — спокійний міцний сон вилікує вас.

ПублікаціяНаталія Калиниченко
«Гуцульський Край»
24.12.2005 №52
На заміткуЛікарські рослини Карпат
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаГазета «Гуцульський Край» ‹ Від смутку та нудьги
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt