Книга відомого каліфорнійського психолога Річарда Карлсона під назвою «Не хвилюйтеся через дрібниці... А дрібниці — все на світі» останнім часом стала настільною для багатьох американців. Думаємо, що коротка заповідь, яка лежить в основі методу Карлсона: «Зміни те, що можна змінити, приймай те, що змінити не можна, і знайди в собі достатньо мудрості, щоб відрізняти одне від другого», допоможе й вам змінити ставлення до вашого власного життя.
Ось деякі поради, що становлять суть книги Річарда Карлсона:
Примиріться з недосконалістю. У більшості людей життя складається цілком нормально. Не зациклюйтеся на тому, що не вдається. Прагнення досконалості чи прагнення спокою обов’язково вступлять у конфлікт одне з одним.
Багато хто з нас живе на граничній швидкості, намагаючись зробити все за один день. Зосередьтеся на тій роботі, яку хочете виконати в першу чергу — і ви її виконаєте. І виконаєте її набагато легше, якщо на першому місці у вашому житті буде любов, а не список того, що треба зробити.
Вчіться ігнорувати свої негативні думки. Ми всі переживаємо гнів, страх і песимізм, але старайтеся відволікатися від них Пам’ятайте, що більш мирні й приємні думки та настрої — завжди за долю секунди від вас. Мудрість і здоровий глузд підкажуть вам, як найкраще зробити.
Сприймайте свої проблеми як потенційних учителів. Замість того, щоб відштовхувати їх від себе, — це призведе до ще більшого стресу — йдіть їм назустріч і засвоюйте їхні уроки. Варто вам визначити, які ваші вчинки сприяли виникненню певних проблем, і почати поводитися по-іншому — проблеми самі вас залишать.
Будьте щасливі тим, що є. Не варто думати: «Одного разу я стану щасливим — коли сплачу рахунки, або коли отримаю підвищення, або коли одружуся, або коли...» Найкращий час — теперішній! Життя завжди піддаватиме вас тим чи іншим випробуванням. Найкраще визнати це й бути щасливим. Життя — це не дорога до щастя, щастя — ось дорога життя.
Дайте собі перепочити. Ніхто, скільки б не працював, не зможе все життя попадати в “яблучко”. Важливо, що ви стараєтеся й рухаєтеся в правильному напрямку.
Відмовтеся від ідеї, що “більше” — значить “краще”. Доки ви так вважатимете, ви ніколи не будете задоволені. Таке відчуття заважає цінувати життя і багато що з того, що дано нам на благо. І це зовсім не означає, що не варто хотіти більше, ніж маєш, нехай лише від цього не залежить ваше щастя.
Краще бути добрим, ніж бути правим. Надто сильна спокуса — вичитати інших за їхні помилки або в чомусь їх поправити. В нас існує хибне переконання, що якщо ми так зробимо, почуватимемося краще. Але якщо ви хочете щастя, миру і спокою в душі, то дозвольте іншим бути правильними хоч інколи.
Пам’ятайте — найбільше досягають люди, які легко до всього ставляться. Не хвилюйтеся, що ви нічого не досягнете, якщо перестанете напружуватися й боротися за місце під сонцем. Істина — в зворотному. Від страху вичерпуються творчі сили й енергія. Якщо ви знайдете внутрішній світ, то вас менше відволікатимуть ваші пристрасті та турботи, ви зумієте зосередитися на ваших цілях і більше віддаватимете іншим.
Подумки озирніться на своє життя, поки ви маєте шанс щось змінити. Проживайте кожний день так, неначе він — ваш останній. Або останній день друга, з яким у вас назріває сварка. Ми робимо так, неначе будемо жити вічно, і чимало справ, які ми дійсно хочемо зробити, постійно відкладаємо на потім.