V Міжнародний гуцульський фестиваль

26–28 травня 1995 року ареною п’ятого Міжнародного Гуцульського фестивалю стала Путила — батьківщина гуцульського кобзаря — Юрія Федьковича. Цей фестиваль вирізнявся від попередніх тим, що проводився весною і завершальний його день був поєднаний з традиційним буковинським святом проводів тваринників на полонини.

Серед призерів журі найбільше назвало самодіяльних аматорів саме з Путильщини — це народний колектив «Горянка», вокальні ансамблі районного будинку культури і килимової фабрики, троїсті музики братів Прилипчаків та музичної школи, авторська пісня А. Яків’юк з Розтік та читець В. Григоряк з Довгополя.

Найвищої нагороди гран-прі удостоївся ансамбль пісні і танцю «Черемош» товариства «Гуцульщина» з м. Львова. Поставивши виставу за однойменним твором Ю. Федьковича «Запечатаний двірник» Вижницький самодіяльний народний театр ще раз довів свою професійну зрілість, майстерність і четвертий раз став лауреатом Гуцульських фестивалів.

Передаючи яремчанцям фестивальну естафету, путильчани вручили і традиційні гуцульські атрибути — бесаги та бербеницю, бо за звичаєм гуцульським гостей не відпускають з порожніми руками, а дарують гостинці.

Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ V Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt