XII Міжнародний гуцульський фестиваль

Делегація Косівщини прийняла естафету для проведення чергового XII Міжнародного гуцульського фестивалю, який проходив у Косові 6–8 вересня 2002 року.

На свій найбільший культурно-духовний храм зібралися 109 колективів художньої самодіяльності, понад 80 солістів різних жанрів та майже 200 майстрів народного декоративно-прикладного мистецтва.

За звання найкращих змагалися фольклорні та хорові колективи, народні танцюристи, виконавці авторської пісні, співаної поезії і популярної музики, оркестри народних інструментів та читці художньо-поетичного слова.

Напередодні відкриття фестивалю значну частину Косівського району було проголошено Національним парком «Гуцульщина».

У рамках програми фестивалю проходили:

  • науково-практична конференція «Карпати: культура, побут, здоров’я гуцулів та Гуцульщини», на якій було розглянуто різноманітні пропозиції та рекомендації державним органам влади та місцевого самоврядування, науковим установами з розв’язання соціально-економічних проблем регіону;
  • відкриття пам’ятника відродження, який символізує здобуту незалежність України;
  • науково-практична конференція «Гуцульщина на початку XXI століття»;
  • фестивальний хід та урочисте відкриття фестивалю;
  • конкурсна програма фестивалю;
  • гала-концерт і нагородження переможців фестивалю.

Гуцули Прикарпаття, проводячи фестиваль, пронесли гуцульськими селами Прикарпаття Космачем, Прокуравою, Шешорами та Пістинем — символічний вогонь, яким запалювали фестивальні ватри, що збирали народних митців, мешканців сіл на свої мікро-фестивалі. Участь у XII Міжнародному гуцульському фестивалі взяло також чимало гостей з-за кордону, які були вражені самобутнім мистецтвом, яке зберегли гуцули.

Журі оцінювало виступи учасників фестивалю в кожній номінації таємним голосуванням за 15-бальною системою, враховуючи такі критерії:

  • артистичність;
  • рівень виконавської майстерності;
  • відповідність репертуару традиціям і звичаям того регіону, який представляли учасники;
  • автентику виступу: використання діалектів місцевих говірок, музичний супровід, збереження місцевих особливостей у манері виконання;
  • костюми, етнографічну атрибутику та реквізит.

Фотографії XII Гуцульського міжнародного фестивалю

Косівський фестиваль вважають чи не найкращим за останні роки. Більшість оглядачів переконані, що якість цьогорічного фестивалю стала вищою за рахунок того, що у ньому не брали участі керівники країни і він, відповідно, позбувся обов’язкових бюрократичних заходів, які традиційно проводили з цієї нагоди місцеві чиновники.

ФотоальбомФотографії XII Гуцульського міжнародного фестивалю

Емблема XII Міжнародного гуцульського фестивалю у Косові

Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ XII Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt