Косів: форум міста та району
23:55, 28 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] 2 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Мобільні оператори почнуть відключати від мережі незареєстровані телефони?  (Прочитано 25882 раз)
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« : 18:08, 08 Грудня 2009 »

Сьогодні по радіо почув, що через 3 місяці українські оператори мобільного зв’язку почнуть відключати від мережі телефони, ІМЕІ яких незареєстровані в базі Українського державного центру радіочастот (тобто телефони крадені або нелегально ввезені в Україну).

Тема для мене актуальна — якраз недавно друг вислав з штатів моб. телефон Apple Iphone, тому прийшлось посидіти в неті, вивчити це питання.


Отже:

Український державний центр радіочастот інформує, що узагальнена база даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів сформована і працює в повному обсязі. Користувачі мобільних телефонів, апарати яких були підключені до мереж операторів до 1 вересня 2009 року, можуть перевірити наявність своїх телефонів в базі кодів ІМЕІ надіславши SMS-повідомлення з кодом ІМЕІ власного мобільного телефону на короткий номер 307 або на сайті Українського державного центру радіочастот.

По-перше, купуючи новий мобільний телефон обов’язково переконайтеся в тому, що його код ІМЕІ внесено до узагальненої бази даних УДЦР. Не купуйте телефон, код ІМЕІ якого відсутній в базі даних, щоб у подальшому ваш апарат не потрапив до „сірого”, а, згодом, і до „чорного” списків, та оператор не припинив його обслуговувати.

По-друге, просимо врахувати: куплений „сірий” телефон, більш за все, не потрапить до „білого” списку. Так що крім моральної травми ви можете понести ще й матеріальні збитки.

Прес-центр Українського державного центру радіочастот
http://www.ucrf.gov.ua/uk/press/news/1256042375/



Тепер по ділу:

1. Якщо ви купили телефон і активували сімку до 1 вересня 2009 року, то хвилюватись не треба, але краще перевірити чи номер IMEI вашого телефону є в базі в білому списку.

Перевірка коду IMEI:
http://80.91.178.149/index.aspx

Що таке код ІМЕІ?
http://www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base/1238484824/

2. Якщо ви збираєтесь купувати телефон, перевірте, щоб IMEI був зареєстрованим (через смс або через посилання вище).

3. Якщо IMEI незареєстрований, потрібно написати і надіслати заяву встановленого зразку на адресу Українського державного центру радіочастот: 03179, м. Київ, проспект Перемоги, 15-й км.

До заяви необхідно додати один із наступних документів, які передбачені Порядком та умовами здійснення митного контролю здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях

Зразок заяви та список необхідних документів:
http://www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base/1257322590/

Додаткові запитання-відповіді:
http://www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base/faq/

Хороша стаття по темі:
http://www.ucrf.gov.ua/uk/press/71/1253861829/

----------------------------------------

Що скажете з цього приводу? Влада турбується про громадян чи знову бореться з вітрянимим мельницями?

* iphone.png (168.35 Кб - завантажено 1917 раз.)
ploskonos
Абориген


Репутація: 36
Offline

Повідомлень: 1392
Awards: KosivArt Порадник 2010


« Відповідь #1 : 18:34, 08 Грудня 2009 »

Підхід правильний,однозначно.
Що ви втрачаєте ,купуючи "сірий "телефон?
Основне - відсутня гарантія ,часто приходиться апарат викидати на запчастини.
Глюки,збої - наслідки неліцензійних прошивок,перешивок і т.д.
Якщо "сірий" апарат вкрали,нема можливості його вичислити по ІМЕІ,значить,процвітає відповідний сектор злочинців.
Ну і втрати держави,оскільки сірі апарати не розмитнюються,з них не платиться митний збір.

Що виграєте?
Єдине,від 20 до 50 доларів,в залежності від вартості апарату.
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #2 : 18:42, 08 Грудня 2009 »

Єдине,від 20 до 50 доларів,в залежності від вартості апарату.
Цікаво скільки в нас коштує Apple Iphone 2g 8gb і головне, де його купити? Smiley
IVP
Ст. модератор


Репутація: 58
Offline

Повідомлень: 1987

Moskalowka


« Відповідь #3 : 18:55, 08 Грудня 2009 »

на аукціон.уа можна купити

п.с. Який в тебе айфон ? Не хоч продати, бо з нього користі і так не буде. _)
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #4 : 19:05, 08 Грудня 2009 »

Наразі пишу заяву, готую папери — буду відсилати.
ploskonos
Абориген


Репутація: 36
Offline

Повідомлень: 1392
Awards: KosivArt Порадник 2010


« Відповідь #5 : 19:07, 08 Грудня 2009 »


Цікаво скільки в нас коштує Apple Iphone 2g 8gb і головне, де його купити? Smiley



Наскільки знаю,Айфон в Україну офіційно не постачається,поки що.
Дізнаюсь точніше,напишу.
ploskonos
Абориген


Репутація: 36
Offline

Повідомлень: 1392
Awards: KosivArt Порадник 2010


« Відповідь #6 : 19:09, 08 Грудня 2009 »

п.с. Який в тебе айфон ? Не хоч продати, бо з нього користі і так не буде. _)

Та чого,буде файний калькулятор))
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #7 : 19:19, 08 Грудня 2009 »

а mp3 плеєр ше файніший Smiley
odnosel4anka
Абориген


Репутація: 54
Offline

Повідомлень: 938
Awards: KosivArt Аватар 2010

:)


« Відповідь #8 : 20:27, 08 Грудня 2009 »

дякую, всі телефони дома перевірила Smiley

"Своїм терпінням ми можемо досягти більше ніж силою" wink3
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #9 : 21:22, 08 Грудня 2009 »

Я вже й про це забула. А то весною появився шумок про ці мобілки і все затихло. Дякую, Стас, що нагадав.
Я десь чула, що офіційно в Україну ввезено менше 20% мобільних телефонів. І думала, що це самі звичайні моделі, і була впевнена, що моя N76 нелегальна. А тут провірила - і білий список. Так що нормально.  Smiley
ploskonos
Абориген


Репутація: 36
Offline

Повідомлень: 1392
Awards: KosivArt Порадник 2010


« Відповідь #10 : 22:30, 08 Грудня 2009 »

Я вже й про це забула. А то весною появився шумок про ці мобілки і все затихло. Дякую, Стас, що нагадав.
Я десь чула, що офіційно в Україну ввезено менше 20% мобільних телефонів. І думала, що це самі звичайні моделі, і була впевнена, що моя N76 нелегальна. А тут провірила - і білий список. Так що нормально.  Smiley

Найпростіша провірка - зняти акумулятор,і якщо є логотип UA - розслабитись ))
Друга обов"язкова ознака - український гар. талон та інструкція.
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #11 : 10:49, 09 Грудня 2009 »

Можливо що й не будуть відключати телефони, тому що це зовсім не вигідно мобільним операторам. Але краще перевірити і спати спокійно Smiley
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #12 : 20:27, 16 Грудня 2009 »

Не пройшло й неділі після того, як відправив папери, як два номери IMEI вже в білому списку. Сплю спокійно

А ви перевірили IMEI-код свого телефону
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #13 : 01:58, 17 Грудня 2009 »

Якщо "сірий" апарат вкрали,нема можливості його вичислити по ІМЕІ,значить,процвітає відповідний сектор злочинців.
Я не знаю як на Батькiвщинi, але з врахунком того, що бал там правлять росiйськi МТС з Бiлайном- злочинцi правлять по любому. Пару мiсяцiв тому в мене вкрали смартфон. Попри того, що в мене був код, там ще й була маленька прога, що вiдсилае СМС на вибраний телефон (в моему випадку дружини) при встановленнi новоi сiмки. Коли я прийшов в мiлiцiю з аж двома номерами телефонiв (номерами тих сiмок, що вставляли в мiй "покiйник" пiсля крадiжки)- менi сказали що Бiлайн даних на власникiв сiмок дае лиш по рiшенню суду oh Тобто мiлiцiя навiть формальних паспортних даних власника сiмки вияснити не може. Я вже мовчу про то, що з наявом джiпiес в смартi- знайти його можно легко. АЛЕ! Лиш з допомогою Бiлайна, якому мiлiцiя- не указ, порушена кримiнальна справа- не аргумент. Як не аргумент, що в Iталii наприклад крадiжки телефонiв впали майже до нуля, коли з операторами "договорилися", що полiцiя може по заявi моментально блокувати телефон з вiдомим IMEI.
Можно звичайно код i хакнути, але то вже друга iсторiя. Я зараз про узагальнену базу писав та вiдношення до неi мобiльних операторiв down

KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #14 : 10:45, 17 Грудня 2009 »

Знаю шо навіть в Косові поліцаї вирахували де є загублений телефон. Певно тре «зв’язки» мати в органах...

До речі, скоро вже може не бути Київстару — продають контору москалям.
Сторінок: [1] 2 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF