Косів: форум міста та району
18:31, 28 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Я – українець. І хочу, щоб це було зазначено в паспорті  (Прочитано 18162 раз)
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« : 15:55, 16 Липня 2008 »

Чотири роки тому я отримував український паспорт. І якось сама собою прийшла думка, що варто сфотографуватись у вишиванці.

Адже я – українець з діда-прадіда. Свій рід я знаю по документах до 1750-х років. А по переказах та легендах – до часів Київської Русі. Мої предки походять зі Звенигородщини (як, до речі, і Тарас Шевченко), Броварщини, Слобожанщини. Це ті, хто встановлені документально. А за переказами на Звенигородщину мої предки потрапили з Поділля, куди ще раніше перебралися з Волині. Взагалі, існує легенда, що рід Щербин зародився як рід волхвів у слов’янському племені дулібів, ще до того, як вони розпались на волинян та бужан. Згодом це родове ім’я, чи точніше родове прізвисько перетворилось на прізвище.

За понад тисячу років Щербини розселились по всій Україні, стали козаками, шляхтичами, селянами, міщанами – тому то це прізвище таке поширене. На Запорізькій Січі деякій час навіть існував Щербинівський курінь. Одразу після легендарного Івана Сірка кошовим на Січі був Іван Щербина. А в «Реєстрі Війська Запорозького після Зборовського договору з королем польським Яном Казимиром складеному 1649 року жовтня 16 дня» Щербини є в кожному полку. В деяких сотнях – аж по кілька козаків з таким прізвищем. Чимало Щербин стали відомими вченими, митцями, військовими, державними діячами тощо.

І що, тепер мені відмовитись від цієї спадщини, від українськіх родичів?

Постановами Верховної Ради України № 2503-XII від 26 червня 1992 року та № 3423-ХІІ від 2 вересня 1993 року у нових українських паспортах було ліквідовано графу «національність». Тому мені й захотілось якось це виправити. Ось я й сфотографувався у вишиванці – зазначив свою національну приналежність чисто українським символом.

Як виявилось, це дуже зручно. Більшість клерків з установ, де потрібно пред’являти документ, одразу переходять на українську. Ставляться з повагою, швидше запам’ятовують. Та й питання вирішувати хоч трохи, але легше. Навіть якщо це мені здається — все одно приємно.

Згодом дізнався, що я не один такий. Десь півроку тому преса розповіла про схожу історію з одним із активістів за повернення до паспорта графи ”національність” депутатом Львівської облради Ростиславом Новоженцем. Він звернувся до паспортного столу із проханням записати в паспорті національність. Однак канцеляристи відмовили. Тоді депутат сфотографувався у вишиванці, таким чином себе ідентифікуючи.

А не так давно я перебував у компанії, де була присутня працівниця одного з київських паспортних столів. Вона розказала, що за її спостереженнями останні два роки з’явилося чимало людей, що фотографуються для паспорта у вишиванках. Звичайно, такі були й раніше, але в неї особисто склалось враження, що зараз це перетворюється на справжню тенденцію.

Отже, дорогі мої українці! Якщо вам незабаром 16, 25 чи 45 років – діставайте із ваших шаф і скринь вишиванки та й фотографуйтеся в них. Зараз цілий шерег молодіжних (і не тільки) організацій починає кампанію за повернення до паспорту вкраденої графи «національність». Наші фото у вишиванках будуть першим кроком на цьому шляху.

Володимир Щербина, координатор проекту "Рідна мода"

* 08071201.jpg (15.16 Кб - завантажено 1187 раз.)
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #1 : 16:00, 16 Липня 2008 »

Файна ідея! Шкода, що прийдеться мені чекати до 45 років, поки зможу змінити фото Незнаю
Зате можна у вишиванці фоткатись на будь-які документи, де потрібне фото Smiley
Ілона
Абориген


Репутація: 34
Offline

Повідомлень: 553


« Відповідь #2 : 21:46, 25 Липня 2008 »

Прочитала - і мене аж "коротнуло" (де смайлик з витріщеними очима???)
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #3 : 16:16, 07 Жовтня 2008 »

Стас- паспорт можеш "загубити", не чекаючи 45, невеликi грошi заплатиш в мiлiцii, зато буде тобi вишиванка.
 P.S. Дитячий садок, початкова група.. Ну яка ж рiзниця- що там написано i чи написано взагалi... Головне ким ти сам себе вiдчуваешi!! Вибач, не розумiю..
 P.P.S. 5-та графа до речi на сьгоднiшнiй день в цивiлiзованих краiнах майже не зустрiчаеться. Може трохи й жаль (я б записав в 45 "гуцул")

paraska
Новачок


Репутація: 3
Offline

Повідомлень: 9


« Відповідь #4 : 22:26, 07 Жовтня 2008 »

дійсно. я себе відчуваю УКРАЇНКОЮ. а за паспортом, походженням чи "по могде" мені б ніяк не світило Smiley
тому я проти!

добре шукати і доброго знайти
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #5 : 22:48, 07 Жовтня 2008 »

тому я проти!
Проти чого?

А мені ідея дуже подобається, але не настільки щоб "губити" паспорт Smiley
Графу шкода що забрали, "цивілізовані країни" наступають на горло...
paraska
Новачок


Репутація: 3
Offline

Повідомлень: 9


« Відповідь #6 : 00:02, 08 Жовтня 2008 »

та графа, здається, зазначала національну приналежність за походженням.
я проти неї, бо без неї я українка, а з нею не мала б права так називатися.
для мене це більше ніж походження.
завжди дуже добре чітко визначити де свій, а де чужий, якщо 1600кг певен, що ти в колі "своїх".
а якщо з дідів-прадідів предки були занадто емоційні щоб добирати пару належної національності
і понавели такої "циганщини", що тепер з хріном не з'їси?
як же мені тоді, вибачте, "примазаться к вашей великой печали" з тою графою?
я розумію, Стас, що ти гордий з того, що ти українець, але я теж маю цю гордість!
чому я повинна відчувати себе кимось меншим, ніж я є? бо бути українкою - то є для мене дуже багато!

добре шукати і доброго знайти
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #7 : 10:39, 08 Жовтня 2008 »

Ну то файно є, добре шо ми українці і не будемо розводити якісь суперечки на рахунок графи, йо? Smiley
paraska
Новачок


Репутація: 3
Offline

Повідомлень: 9


« Відповідь #8 : 20:31, 09 Жовтня 2008 »

за це та й не випити!       drinks 

добре шукати і доброго знайти
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #9 : 09:19, 16 Жовтня 2008 »

Ідея з вишиванкою, класно. От вийду заміж... Smiley
А от щодо рядка національність, то я вважаю, що з юридичної точки зору, це дуже неправильно. Це іде явне розмежування, тобто ця графа корінне населення буде якось підкреслювати. Це раз, а з іншого боку (морального): ситуація: вона полячка, він росіянин, вчилися на Україні, поженилися, проживають, працюють. Діти народилися, виходить вони або поляки, або росіяни, а якщо і діти одружуються точно на таких же дітях із такої ж сім'ї, то внуки якої будуть національності Що внуки будуть мати спільного із росіянами та поляками? але і національність українці їм дати не можна буде. А якщо вони захочуть А якщо вони навіть заслужать
От взяти олімпійського чемпіона Артура Айвазяна. Виграв золото для України. Виступає за нашу рідну державу і я впевнена, що він себе не вважає вірменом чи кимось іншим (не знаю, хто він за національністю). Так він не заслужив бути українцем
Я вважаю, що головне те, що у серці, а в паспорті воно явно не потрібне.
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #10 : 15:57, 16 Жовтня 2008 »

...Я вважаю, що головне те, що у серці...
Я то абсолютно с тобою згiдний, але е одно АЛЕ. А чи повинен Айвазян, почуваючи себе украiнцем вiдмовлятися вiд Вiрменii?, де вiн можливо в життi не був. Якщо трошки ближче- нам обом цiкава тема, вчорашнiй футбол. Колишнiй росiянин з украiнським прiзвищем i походженням виступав за збiрну Фiнляндii проти Росii!
 Моя думка- антиглобалiсти (я вже не кажу про нацiоналiстiв)- йдуть i йдуть..далеко....  Ми вже пiдiйшли до тоi межi, що треба думати про всю людську расу в цiлому (виживання хоча би), а не про 5-ту графу в паспортi.

Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #11 : 15:25, 04 Жовтня 2011 »

Ідея з вишиванкою, класно. От вийду заміж... Smiley
Я це зробила  Smiley
Вперше бачу фото в паспорті, яке мені дуууже подобається, і що ще прикольніше, що це фото моє. 

В мене просто не було іншого виходу, і реально мені прийшлося так сфотографуватися, бо треба було срочно фото, а іншого одягу не було. Але результат так порадував... Чесно, рекомендую всім, навіть не з патріотичного боку, а просто з естетичного.  Smiley
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #12 : 17:12, 04 Жовтня 2011 »

Я це зробила  Smiley
Вперше бачу фото в паспорті, яке мені дуууже подобається, і що ще прикольніше, що це фото моє. 

В мене просто не було іншого виходу, і реально мені прийшлося так сфотографуватися, бо треба було срочно фото, а іншого одягу не було. Але результат так порадував... Чесно, рекомендую всім, навіть не з патріотичного боку, а просто з естетичного.  Smiley
То подiлилася би..., а то Незнаю

Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #13 : 17:36, 04 Жовтня 2011 »

То подiлилася би..., а то Незнаю
Як Ксюша Собчак?  Smiley
...Ні-ні... Хіба в приват)))
julio
Абориген


Репутація: 38
Offline

Повідомлень: 556


« Відповідь #14 : 22:51, 06 Жовтня 2011 »

*пішов шукать косовортку і картуз*     rofl
Сторінок: [1] |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF