Косів: форум міста та району
02:32, 29 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] 2 3 ... 6 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Ваші улюблені рецепти!  (Прочитано 113218 раз)
Juha
Мол. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« : 13:55, 05 Лютого 2008 »

В цій темі можна поділитися своїми улюбленими рецептами!!!  Ням-ням
Всім смачного!!!!!!!!!!!!!!!
Ілона
Абориген


Репутація: 34
Offline

Повідомлень: 553


« Відповідь #1 : 17:27, 05 Лютого 2008 »

Як я роблю БАНОШ!
Беру чугунну (йой, обмаскалилася я - не знаю як правильно називається  blush2) каструльку, змазую її маслом до верха, заливаю один літр сметани (тільки домашньої - бо магазинна  bad, перепрошую), довожу до кипіння. Засипаю кукурудзяну муку (дуже рекомендую просіяти), котра в нашій сім"ї називається КукаМука, абривіатура така wink3)) і трохи солі.
Вогонь не сильний!
Чомусь потрібно постійно перемішувати ЗА годинниковою стрілкою дерев"яною паличкою.
Я раз пробувала мішати інакше - чесне піонерське - не получився банош!
Пробувати треба так - не пхати до рота, а капати собі на руку і там злизувати!
Бо коли будете мішати і пробувати одною паличкою, то по-перше це не гігієнічно, а по-друге банош швидко скисне
 
Коли знімати?  Ням-ням Має получитися на боці казанка жовтеньке таке - від сметанки водичка.

Подаємо обов"язково з БРИНЗОЮ, вона трохи плавиться і створює таку ніби скоринку що тягнеться.
Все. У мене як у собаки Павлова слюна пішла Smiley)) пішла я теті в Косів дзвонити щоб мені казанок купила!

Я люблю банош їсти з яєшнею, але щоб була сильно зажарена зі шкварками або з грибами тушеними в сметані...
До речі - в молдаван є схожа страва, називається мамалига, але то не є як у нас  nono зовсім! мамалига також з КукиМуки Smiley але така тверда, що можна нею цвики забивати і горіхи колоти wink3
Але банош получається лише в Косові - бо в Києві не маю спеціального горщика-казанкА  Істерика

Хто мені такий казанок  продасть - то дам файні гроші і "Київський" торт!

Всім смачного!
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #2 : 13:18, 07 Лютого 2008 »

Смачно так процес приготування описали  Оплески, аж їсти захотілось  Ням-ням Smiley
Чугунна - чавунна wink3
Ілона
Абориген


Репутація: 34
Offline

Повідомлень: 553


« Відповідь #3 : 00:13, 17 Березня 2008 »

Та-а-а-ак, шановне панство! Весна прийшла - весні дорогу!  yahoo
Пора розтрушувати лишні КеГе і забувати про новорічний олів"є!
Робимо талію і переходимо на скромне харчування.
Люди!!! Гук на носі! Чим там хвалитися?
Зараз пропоную гарну страву - Зупка з квасу, котра робиться 15 хвилин!
І вона без зажарки, робиться на воді, без бульону і сильних спецій.
Є багато варіантів - я описую особисто свій метод Ой!. Хто робить інакше - може доповнювати.

Миємо файно рис, заливаємо гарячою водою і доводимо до кипіння. Воду зливаємо.
Варимо яйця 10 хвилин, потім заливаємо холодною водою - щоб легко було очищувати.
Потім чистимо, миємо картоплю і дві моркви.
Картоплю нарізаємо брусками, одну моркву ріжемо кружочками, а другу тремо на терці.
Цибулю дрібненько ріжемо на кубики.
Квас (на нього у нас кажуть щавель) перебираємо, миємо і обрізаємо від коріннячок (але не дуже сильно Smiley))

Послідовність того, що кидаємо в кастульку з холодною водою -
  картопля, рис, цибуля порізана, морква кружками і варимо до напівготовності. Солимо, гарно перемішуємо і чекаємо п"ять-сім хвилин.
Добавляємо моркву потерту, порізані варені яйця  і нарізаний квас - і даємо закипіти.
Зверху кришимо зелену цибульку.
Готовність страви визначаємо за станом картоплі, шоб вона гарно зварилася. 

Наливаємо в тарілку, добавляємо сметанку і згадуємо тету Ілону, котра щойно з"їла три миски цієї зупи і зараз трісне від переїдання  Незнаю   


Mila
Відвідувач


Репутація: 3
Offline

Повідомлень: 70


« Відповідь #4 : 02:18, 17 Березня 2008 »

Так як ми почали вже говорити про весну, та зелень мені в голову прийшла ось така думка.Так я ми є Українці чому би нам не приготувати саму особливу Українську страву.
           
                              Український зелений БОРЩ!!!!! wink3 Ням-ням

На 500 г свинини — 250 г буряків, 600 г картоплі, по 1 кореню моркви і петрушки, 1 цибулину, по 300 г щавлю і шпинату, 1 чайну ложку пшеничного борошна, 2 яйця, 4 ст. ложки сметани, 1 чайну ложку цукру, 1 ст. ложку оцту, 3 ст. ложки вершкового масла, 2 ст. ложки дрібно посіченої зеленої цибулі, 2 чайні ложки січеної зелені кропу, 1 лавровий листок і 2 горошини гіркого перцю.   

Свинину варять до готовності, нарізують порціями, а бульйон проціджують. Буряки шаткують соломкою, солять, збризкують оцтом, добре розмішують і тушкують до готовності, додаючи цукор і бульйон. Обчищене коріння моркви і петрушки та цибулю нарізують соломкою, злегка обсмажують і змішують із злегка підсмаженим борошном. У підготовлений киплячий бульйон кидають картоплю, варять 10—15 хв., додають тушковані буряки, підсмажені моркву, петрушку, цибулю і борошно, перебрані, промиті і дрібно посічені шпинат та щавель, запашний перець, лавровий лист, сіль і варять до готовності. В тарілки, розливаючи борщ кладуть варену свинину, варені яйця, сметану, посипають зеленню кропу і дрібно посіченою зеленою цибулею.

                      СМАЧНОГО Smiley


Мене важко знайти,легко втратити і неможливо забути....
ліcівник
Новачок


Репутація: 1
Offline

Повідомлень: 17


« Відповідь #5 : 07:27, 17 Березня 2008 »

Думаю.шо ти так варила бануш (а не БОНУШ) як я тракторист.
І най тобі тета з Косова не"казанок" вишле,а трошки ГРИСІКової муки і тогорішної бринзи.І як даш сліжого масла та сметани,будеш мати файний кулешір-томішай хоч  куда хочеш.Але дивиси аби "жовтеньке"
Ілона
Абориген


Репутація: 34
Offline

Повідомлень: 553


« Відповідь #6 : 09:41, 17 Березня 2008 »

Тракторист лісівник нехай навчиться розмовляти з людьми трохи ввічливіше і почитає кулінарні книги.
Кожен варить так як хоче. І не вчіть мене, чоловіче, дітей робити...

Mila, а Ви самі пробували цей рецепт? Бо я робила майже такий, але замість буряка давала його гичку - стебла молоденькі і покришені не дуже дрібно. Оцет не давала, бо я не люблю його присмак у стравах  nea
Я маю дома багато часу і мені так подобається куховарити! Але я описую рецепти, котрі сама пробувала.
Скоро розповім про СОЛЯНКУ - дуже смачну, ситні і дорогу страву!
Що саме смішне - її дуже люблять мужчини а жінки не дуже захоплюються.  Незнаю

Juha
Мол. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #7 : 12:22, 17 Березня 2008 »

Всі так смачно поописували, що я напевно до обіду не досиджу на роботі!  Ой! Але й сама підкину рецептик!!!                           
                               "Забілена" зупка
В банячок набираємо водичку й кидаємо морквину, кружальцями порізану, й цілу цибулину. Цибульку можна з однієї сторони надрізати. Вона тоді соки пустить, й коли зупка майже звариться її можна буде викинути, бо, її як правило, їсти ніхто не любить.
Ставим на вогонь.
За той час нарізаємо трохи капусти (в цю зупку дуже добре давати пекінську). Й трохи барабольки. Після кипіння закидаємо: спочатку картоплю, потім капусту. варимо до готовності. Коли 2 останні овочі зварені закидаємо баночку консервованого горошку. Щоб зупка мала трошки жирності, ще грам 50-70 сливочного масла. І в самому кінці кришимо кропик.
Загалом ця зупка вариться хвилин 20-30. Подавати разом із сметанкою!!! Тому вона й "забілена".
Смачного!!!
Ілона
Абориген


Репутація: 34
Offline

Повідомлень: 553


« Відповідь #8 : 13:42, 17 Березня 2008 »

Я!Я!Я! Я обожнюю варену цибульку  in_love
Мені віддавайте!

Juha , а ця зупка без зажарки робиться?
Ходіть до мене в гості - у мене зараз квасова зупка є  blum3
Juha
Мол. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #9 : 14:17, 17 Березня 2008 »

Без зажарки. Все вариться. Тому й добре в кінці трошки масла кинути!!!
До речі, я "квасову зупку" завжди варила без рису!!! Вона тоді ріденька, з рисом, напевнене, густіша!!! Обов'язковр спробую!!!
Ілона
Абориген


Репутація: 34
Offline

Повідомлень: 553


« Відповідь #10 : 16:49, 02 Квітня 2008 »

Куряче філе на-мах!  Ням-ням
Недорого, швидко і дуже смачно!
Коли гості дзвонять що будуть за 10 мінут то я мечуся по кухні як коняка на пожарі!
А відколи почала робити цю страву, то набагато легше стало  Smiley

Беремо філе, розрізаємо, гепаємо молоточком добре, шоб було такої товщини як на відбивну.
Миємо, сушимо (!!!), солимо, перчимо, намазуємо майонезом з двох боків і чекаємо годинку аби просяклося добре.
Ставимо в духовку, посипаємо тертим сиром тільки зверху.
Коли сир трошки зверху потемніє - пора витягувати!

Всім смачного!  Smiley
Juha
Мол. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #11 : 14:42, 22 Квітня 2008 »

Скоро буде спека! Напишу рецепт моєї найулюбленішої страви:
                              Шоколадне морозиво
Потрібно:
-3 стакани молока,
- 200 г цукру,
-4 жовтки, blush2
-ваніль,
-какао (десь столову ложку).

Молоко доводимо до кипіння. Окремо розмішуємо жовтки, цукор, ваніль і какао. Треба гарно розтерти цукор, тому можна брати цукор-пудру. Масу додаємо до молока і знаву ставимо на вогонь. Обов'язково помішуємо. Коли зникне шум, знімаємо з вогню і ставимо, щоб охололо. А потім в "морозилку", щоб замерзло!!!  Ням-ням
Marinka
Ст. модератор


Репутація: 85
Offline

Повідомлень: 1409
Awards: KosivArt Язва форуму 2010

Язва форуму:)


« Відповідь #12 : 14:50, 22 Квітня 2008 »

А звідки яйця взялися? В рецепті їх не було Незнаю Smiley

Життя – то трояка ружа...
Juha
Мол. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #13 : 14:55, 22 Квітня 2008 »

Дякую, Марінка!!!!!!!!!!!!!!!! thank_you2 pleasantry
+1!  (поставлю пізніше, бо другий раз не можна).
Ілона
Абориген


Репутація: 34
Offline

Повідомлень: 553


« Відповідь #14 : 19:35, 21 Липня 2008 »

Хто любить окрошку?
Страва суперово охолоджує, малокалорійна і легка в приготуванні! 
Сторінок: [1] 2 3 ... 6 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF