Косів: форум міста та району
13:39, 28 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Ненад Брусич розшукує місцепоховання прадіда Матея Брусича (Matej Brusic)  (Прочитано 2932 раз)
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« : 11:57, 31 Січня 2020 »

Шановний пане, мене звати Ненад Брусич.

Звертаюся особисто до вас перед моєю родиною, з якою зустрічаєтесь багато років (з тих пір, коли існують найдавніші записи, вже 17.02.1798 р.) в районі острова Крк, Республіка Хорватія.

Причиною мого звіту є можлива знахідка мого покійного прадіда, або місце, де поховано ім’я МАТЕЙ БРУЗИКА, покійного СТЕФАНА,  який сумно загинув у Першій світовій війні на території сьогоднішньої незалежної України.

На жаль, історія фіксує лише найважливіші факти про великі, криваві та непотрібні війни, але про маленьку людину, вагомих та бідних, зокрема про мого прадіда, може, й ні ...

... Але я зазначаю, НАДІЯ ВМЕРАЄ ОСТАННІ, а може, і все-таки є проблиск надії на мене і мою родину навіть після 104-го.

На жаль, мій прадід, як і більшість воїнів, не повернувся до свого вогнища Першої світової війни. Тут на 46-му році життя я живу з сім’єю на острові Крк і перебуваю в середині 2018 року. взявся за мій великий проект щодо можливого вирішення мого родинного дерева.

Підкреслюю, я сумую за однією великою ланкою в ланцюжку, яка прив’язана до мого прадіда, який, на жаль, зник із життя моєї родини, вмираючи десь далеко.

Відповідно до інформації, отриманої з Державного архіву Австрії, це особа, яка зберігається у військових документах Австро-Угорської монархії як:

Цитувати
- БАТУСЬКА МАТЕЙ (МАТЯ, МАТУС)
ErsResInfst. К.К. Nr. 5 Істрія, Крк, Врбеніко, геб. У 1874 році.
карапуз. 28.06.1916g. Куті, Берзик Косов, Галізіен

— За всіма даними, під час наступу Брюсселя 1916 року. - криваве літо!

— Наскільки я особисто зміг прочитати з книжок, здається, що росіяни 28 червня 1916 року. артилерія та масові атаки намагалися прорвати захищені новостворені траншеї майже на кожному відрізку Західного фронту.

— За його свідченням (як я її сьогодні називаю) або як TODEESFALLANZEIGE Exh. Ні. 8117/16 від 13 листопада 1916 року видно, що місцем смерті було вказано KUTY STARY. Факти дещо інші, але, згідно з моїми дослідженнями, це місця, які є і сьогодні близькими. Село в село. І тоді до моєї долі сьогодні.

Поки що дуже дякую особисто та перед усією моєю родиною, звичайно заздалегідь якщо ви можете будь-яким чином допомогти мені отримати інформацію, пов’язану з пошуком місця, де він похований, повірте, якщо я знайду якийсь підходящий слід, що я знайду час особисто знайти його могилу і помолитися йому перед усією родиною і як подарунок, і,  можливо, якщо мені пощастить повернути його решту посмертної частини додому Його та моєму батькові чи дідові!
 
У Габонжині, 26 січня 2020 року
З повагою, НЕНАД БРУСИЧ
nenad.brusic@gmail.com

* BECKI_ARHIV_PISANI_TRAG_IZ_KNJIGE_BRUSIc_MATEJ.jpg (153.73 Кб - завантажено 147 раз.)
* Smrtovnica_Matej_Brusic.jpg (520.28 Кб - завантажено 150 раз.)
* VOJNA_SLIKA_MATEJ_BRUSIC_PROFILNA.jpg (28.97 Кб - завантажено 148 раз.)
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #1 : 12:03, 31 Січня 2020 »

В додатку відповідь на запит з австрійського архіву

* Austijski_arhiv_ODGOVOR_26.09.2018_Nenad_BRUSIC.pdf (223.94 Кб - завантажено 188 раз.)
Сторінок: [1] |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF