Косів: форум міста та району
05:11, 18 Квітня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] 2 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Концептуальне - мистецтво?  (Прочитано 21919 раз)
Тогорішна Морквина
Постійний відвідувач


Репутація: 18
Offline

Повідомлень: 227


« : 00:37, 02 Квітня 2012 »

П'єро Мандзоні  (1933 - 1963) - великий італійський художник-концепуаліст. Попри масшабний і неоціненний ворчий доробок, закарбувався у пам"яті публіки, як автор одного з найбільш епатажних творінь в історії світової культури нашого часу. Мова йде про твір, оригінальна назва якого звучить так: "Merda d'artista" (у перекладі на українську - "Гівно художника")

У травні 1961 року Мандзоні зібрав власні фекалії у 90 пронумерованих консервних банок, кожна з яких місила 30 грамів, написав на них «100%-не натуральне гівно художника» італійською, англійською, французькою і німецькою мовами та продав їх по ціні, аналогічній ціні золота тієї ж маси. Відтак ціна дорівнює приблизно 30 500 євро. 23 травня 2007 року один з екземплярів було продано за 124 000 євро на аукціоні «Сотбіс».

Мандзоні стверджував, що своїм проектом він привертає увагу до довірливості покупців творів мистецтва. «Всім цим буржуазним свиням подобається тільки гівно» — сказав художник.

Тож, любі друзі, витончена, глибокоосвічена, всесторонньо ерудована авдиторіє, запрошую до дискусії...
Якою є ваша думка про концептуальне мистецтво?
Яку роль обивательське "подобається/неподобається" відіграє у входження твору в аннали?
Чи дотик великої людини до будь-якого об"єкту уже надає йому (об"єкту) статусу твору мистецтва?

* k_290a.jpg (16.98 Кб - завантажено 1420 раз.)
* merda_0.jpg (10.59 Кб - завантажено 1366 раз.)
Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #1 : 01:02, 02 Квітня 2012 »

Ну перш за все, мушу сказати, що не все концептуальне мистецтво має отаке підґрунтя, як ото ми могли читати в попередньому записі.
Думаю, що перш за все треба говорити про змістовне/ідейне мистецтво. Звісно, в сучасному мистецтві ми маємо надзвичайно багато псевдомитців і псевдомистецтва, але давайте щиро дивитись на речі.
Концептуалізм безсумнівно має місце в постмодерністичному напрямі в мистецтві як такому хоча б через його часто неординарні і нові засоби вираження думки митця.
Перформанси, інсталяції, концептуальні фото і живописні полотна мають свою цінність лише, коли сповнені глибокою філософією, яку як правило має розуміти не лише той, хто це все файне діло створює.

а такі от концептуальні штуки, як "Merda d'artista" хіба ради епатажу і піару робляться, як і багато інших "творів" такого характеру в теперішній час.

Тогорішна Морквина
Постійний відвідувач


Репутація: 18
Offline

Повідомлень: 227


« Відповідь #2 : 01:08, 02 Квітня 2012 »

Сам Великий Сальвадор Далі у своїх щоденниках зізнається, що не раз вдавався до епатажу з метою не сповнити то всьо глибокою філософією, а  дати живописного ляпаса суспільній моралі, закостенілій обмеженості т. зв. ценітєлєй, есетів. Але ми ж не наважимось (я сподіваюсь) назвати капрологічні мотиви Майстра Далі образливим ПСЕВДОмистецтвом?
Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #3 : 01:11, 02 Квітня 2012 »

Сальвадор Далі робив це свідомо, і ляпаси ці свідомі були, і ідейно все було (навіть більш, ніж ідейно), тому звісно це не ПСЕВДОмистецтво Smiley

Тогорішна Морквина
Постійний відвідувач


Репутація: 18
Offline

Повідомлень: 227


« Відповідь #4 : 01:16, 02 Квітня 2012 »

Сальвадор Далі робив це свідомо, і ляпаси ці свідомі були, і ідейно все було (навіть більш, ніж ідейно), тому звісно це не ПСЕВДОмистецтво Smiley
Власне, так само свідомо і ідейно це робив і Мандзоні. Отже, виходить, шо і його гівно - це мистецтво!)))
Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #5 : 01:21, 02 Квітня 2012 »

ну тут це вже якось занадто гівняно(перепрошую) чи що nea
я не насмілюсь назвати це мистецтвом crazy

Тогорішна Морквина
Постійний відвідувач


Репутація: 18
Offline

Повідомлень: 227


« Відповідь #6 : 01:27, 02 Квітня 2012 »

я не насмілюсь назвати це мистецтвом crazy
хіба ж глядачеві хтось колись дає слово, аби те чи інше явлєніє назвати мистецтвом. За нас це роблять автори (кажучи "Дивіцця, який я художник"), або критики. А ми ведемось. Усе це брудні і жорстокі правила арт-ринку((( 
І шо інтірєсно, унилі, гандрабаі пейзажі з копичкою ніколи не викликають сумніву у тому, шо вони тіпа мистецтво....
Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #7 : 02:01, 02 Квітня 2012 »

ех, журбинка Sad

KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #8 : 09:18, 02 Квітня 2012 »

Манцоні придумав це першим і здається навіть продав свою ‘колекцію аналізів’. Чи концептуальне це мистецтво ше можна сперечатись, але то шо місцевий манцоні — Чічкан скопіпейстив ідею, то вже точно не концепутальне мистецтво Smiley
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #9 : 10:22, 02 Квітня 2012 »

В мене до такого "мистецтва" відношення таке ж як до аналізів. Мене нудить від слів "концептуальне", "креативне", тощо. Дуже показовий епізод у шанованого мною Бушкова (третя книжка з серії про Сварога). Там головний герой (вже четверту корону одягнувши) судив такого "концептуального художника". Він там грошей просив, на академію сучасного мистецтва, але не суть. "Малював" він картини, змішуючи в відерці фарби, а потім це відерко виливав на полотно. Король був мудрий, "концепцію" хаяти не став. Лиш наказав принести папір-олівець й наказав тому "художнику" намалювати коня. Потім пташку. Потім хоча би вивіску. Не виходить?? Не вмієш? От тобі чуток грошей на дорогу до кордону, якщо появишся в моєму королівстві- будеш висіти на шибениці.
До чого це я? Що улюблений Далі міг випендрюватися як хотів. Як і Малевич з своїми квадратами. Вони все всім доказали, доказали, що художники, що малювати вони вміють. А от всякі "концептуали", "примитивісти" й т.д.- намалюйте спочатку хоч пташку!

Жирна_Бойова_Панда
кунг-фу модератор
Ст. модератор


Репутація: 94
Offline

Повідомлень: 4410
Awards: KosivArt Душа форуму 2010

Кавайне панденЯ


« Відповідь #10 : 11:35, 02 Квітня 2012 »

а ше якийсь "художник" зробив собі ліпосакцію, з того шо вийшло наробив фрикадельок і запросив друзів на обід, де ними їх пригощав. в розпалі того дійства він признався з чого то було зроблено. фрикадельки, які залишилися він продав на аукціоні. якась хрєнь crazy

Born stupied? Try again!
Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #11 : 12:35, 02 Квітня 2012 »

...наказав принести папір-олівець й наказав тому "художнику" намалювати коня. Потім пташку. Потім хоча би вивіску. Не виходить?? Не вмієш? От тобі чуток грошей на дорогу до кордону, якщо появишся в моєму королівстві- будеш висіти на шибениці.
До чого це я? Що улюблений Далі міг випендрюватися як хотів. Як і Малевич з своїми квадратами. Вони все всім доказали, доказали, що художники, що малювати вони вміють. А от всякі "концептуали", "примитивісти" й т.д.- намалюйте спочатку хоч пташку!
плюс один! плюс один! плюс один!
але не ставтесь до концептуалізму так скептично. Нагадую, під концептуалізмом треба розуміти ідейність/змістовність, а не епатаж чи розглядати там прояви піару. То не мистецтво, його не можна так назвати, якщо автор має на меті перш за все привернути увагу багатьох чи епатувати. Люди, слава Богу, не настільки загублені і темні в світі прекрасного Smiley

wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #12 : 13:08, 02 Квітня 2012 »

2 ХристинаА можно приклад "ідейність/змістовність"? Концептуально в світ прекрасного. Я розумію, що темний, в мене приблизно позиція, як в Каміля, з файного фільму "О чем еще говорят мужчины". "Это ж Тищенко!!!" sarcastic_hand

Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #13 : 17:15, 02 Квітня 2012 »

матиму трішки більше часу, напишу:)
Ось відео в тему з того файнезного фільму sarcastic_hand



Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #14 : 18:15, 02 Квітня 2012 »

Є в мене один хороший знайомий (попереджаю, не реклама Smiley), який досить вдало працює в напрямку постмодернового концептуального мистецтва. Є в нього і фото цікаві, і полотна і все це самобутньо і цілком виважено. Опублікую хоча б кілька робіт.
1. "Ретро-Діджей"
2. "Поклоніння Венері"
Яскраво і явно виражений гротеск Smiley

* 1.jpg (200.58 Кб - завантажено 1308 раз.)
* 2.jpg (197.26 Кб - завантажено 1363 раз.)

Сторінок: [1] 2 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF