Косів: форум міста та району
14:35, 28 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] 2 3 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Вибір GPS-навігатора або GPS-трекера (логер, logger, tracker) для веломандрівок  (Прочитано 36719 раз)
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« : 18:16, 29 Грудня 2010 »

ну ми в походах юзаємо garmin 60 csx, вона вже дещо застаріла, але по прийому сигналу поступається хіба що професійним моделям.
саме його ми показували Ростику на день незалежності.
зараз є оновлення, але так не згадаю, як зоветься. пізніше, як матиму час шукати, відповім.
ще хороші магелани http://www.magellangps.com/Products/Triton
тільки від 500 серії й вище. граміни 605, 705 теж непогані, вони мають більший екран ніж, у 60, але прийом в них слабший.

гармін та магеллан, найбільш популярні в туристів україни жпс, тому не буде проблем з сумісністю. ну й вони дуже вандалостійкі. наш гармін випадав на повному ходу на данхілі десь біля заросляка - лише гума в одному місці стесалась, також вилітав з мотоцикла на асфальт на повному ходу - живий.

до речі, ще бажано докупити тримач для жпс на велосипед, щоб він був завжи перед очима, і його діствати з рюкзака не доводилось. а от тут кляті баржуіни нас хочуть нахекати - маленький шматок пластмаси коштує щось 30 баксів, а ще доставка. чи продають їх в україні - я не знаю

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #1 : 10:54, 05 Лютого 2011 »

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=garmin+etrex&_sacat=See-All-Categories
щоправда змушений вибачитись, я не думав, що за такий застарілий девайс будуть просити так дорого. сенс його брати є лише при ціны, меншій 100 баксів.
особливо вораховуючи, що 60csx набагато кращий, а ціна на вживаний чи відновлений півтори сотні з доставкою.
а ось в києві продають. я продавця знаю порядний. звичайно з чорнобілим екраном орієнтуватись не надто добре, а для запису треків саме воно.
а етрекси з чорнобілим екраном в києві по 500 продавали.
ну і магелани, але тритон рекомендують брати не нижче 500 серії, він відновлений на фірмовому сайті 144 коштує(щоправда яне знаю, скільки там шипінг). нижче 500 моделі магелани теж хороші, але вони використовують лише растрові карти, тоді як в україні більш поширені векторні(гармін). починаючи з 500 моделі магелани підтримують і вектор і растр.
а взагалі прочтенькі магелани на ібеях баксів по 50 продають. але про цю модель я нічого не знаю, треба форуми курити.

ще можна погуглити по туристичним форумам, можливо десь на горганах продають якись нормальний старенький жпс занедорого і без ібеїв

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #2 : 13:47, 05 Лютого 2011 »

звичайно з чорнобілим екраном орієнтуватись не надто добре, а для запису треків саме воно.

Йо, треба для запису. А взагалі, як ше можна практично використовувати джпс-трекери для велотріпів?
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #3 : 13:49, 05 Лютого 2011 »

реєстратори на ділекстрімі зовсім дешеві, десь порядка 10-15 баксів з фрішипінгом. на жпс потрібна сума зовсім іншого порядку Smiley

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #4 : 13:59, 05 Лютого 2011 »

то є потреба брати трекер? як ви практично використовуєте його у велотріпах?
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #5 : 14:22, 05 Лютого 2011 »

так це не трекери. це повноцінні навігатори.
як у нас зараз проходять походи:
1. ми вирішуємо, що на паску 3 вихідних, і вже має бути тепло.
2. вирішуємо, що в горах ще може лежати сніг, а от десь по тернопільщині чи вінничині буде якраз класно катати.
3. гуглим цікаві поінти. забиваємо їх на карті в озі експлорер.
потім дивимось, як би зробити маршрут, щоб зачепити побільше поінтів. прикидуєм той маршрут+ робимо на всяк випалок кілька альтернативних варіантів зі зрізками, більше по дорогам/чи більше по сракам.
4. накидуєм роут. він звичайно приблизний, бо найточніша карта зараз, це радянська генштабіська 500метрівка, але вона старіша за половину форумчан тут Smiley
наприклад на день незалежності ми проклали маршрут по дорогі від делятина до г рокита, так там на тій "дорозі" вже 3метрові дерева ростуть.
5. закачуємо кілька карт(генштаб той же+ якась менш точна, зате сучасна, якщо є така можливість) на девайс та наш приблизний роут та поінти.
6. їдем. жпс зручно використовувати і для пошуку місць для стоянки, наприклад, коли вечоріє, дивишся, де недалеко є вода і ліс. як доїхати до найближчого населеного пункту та й просто це карта з компасом в одному флаконі Smiley
ми паперову карту тепер берем лише, щоб перестрахуватись на випадок, що щось з нафігатором станеться.
карту поки з рюкзака дістанеш, розвернеш(що на вітрі боком вилазить, а планшет - зайва вага Smiley ), щоб глянути куди звернути на розвилці, то з навігатором у нас штурман їде першим, і на ходу дивиться, куди звертати.
знову ж таки, поки їдем, ставим поінти, як щось цікаве побачили(ну і також на ті, що запланували. щоб потім інші їх не шукали, а їхали на координати). по приїзду додому, можна оформити трек+ поінти і додати свій опис. мо комусь в майбутньому стане в пригоді wink3

туристичний навігатор можна використовувати і в машині, хоч він і не такий зручний там, як автонавігатор

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #6 : 14:30, 05 Лютого 2011 »

доречі, може відділити наше обговорення жпс від основної теми?
то є потреба брати трекер? як ви практично використовуєте його у велотріпах?
майже всі(мабудь без "майже") треки косівських маршрутів велокраїни зробив я нашим навігатором.
ну і дивись вище Smiley

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #7 : 23:16, 05 Лютого 2011 »

а є авто навігатор з функцією трекера (запису маршрута)?
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #8 : 02:06, 06 Лютого 2011 »

думаю, що є. я ними не дуже цікавився. але автонафігатор не підійде для вело. мало того, що він здоровий та не зручний на велі. так він ще й надто ламкий. просто не витримає першого ж падіння. та й розковбасів карпатськими дорогами теж навряд.
ну і саме головне, автоЖПС без прикурювача робить мало. у мого зятя аж хвилин 15 батарея тримає, щоправда то дешевий китай з ділекстріму, але думаю й дорогі брендові також мають слабкі акуми. бо не для того призначені

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #9 : 10:51, 20 Лютого 2011 »

А як довго у вас працює garmin 60csx ? Я замітив, шо всі гарміни мають вбудовану лі-іон батарелку і корпус герметично залитий резиною. Тобто за 3-4 роки роки його прийдетьcя просто викинути, тому що батарелки такої не найдеш і не навіть не витягнеш з корпусу...
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #10 : 13:28, 20 Лютого 2011 »

ніфіга! всі адвенчер гарміни на АА батарейках, що логічно, бо в 2-3тижневій автономці по якихось кавказах, чи в тайзі заряджати його ніде буде. а так взяв пару пачок батарейок і не морочиш голову. тому тут проблем нема.
до речі, один з нашої команди збирається найближчим часом у штати у відрядження. тому матиме можливість привезти гаджет звідти.
коли буде їхати. я відпишусь, якщо не буде форсмажору якогось.

а по самому питанню... ну вже років зо три, чи чотири.

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #11 : 13:44, 20 Лютого 2011 »

та якраз знайомий за місяць теж зі штатів їде, так шо тре вже визначатись який саме трекер брати
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #12 : 14:22, 20 Лютого 2011 »

ну тут є два варіанти - магелан чи гармін. і це схоже питання релігійне, як інтел/амд.
якщо не хочеться сильно вкладатись, то я б подивився, що на ібеях уживане продають. думаю, що той самий 60цсх можна знайти за досить помірні гроші. якщо нове, то я б мабудь дивився на магелан, починаючи з 500, бо вони підтримують і гарміновські і свої карти(тобто растр і вектор). гарміни нові теж двостандартні, але дорожчі.
що на мою думку необхідно:
1. кольоровий. чорнобілі карти читати якось не дуже зручно. тому гарміни етрекс та 60 без буквм С йдуть лісом.
2. наявність флешки. бо старі моделі мали лише вбудовану пам'ять і туди багато карт-роутів залити не вдавалось

не необхідно, але бажано альтіметр, бо коли він вираховує висоту по спутникам, то може прибріхувати.

якщо брати сучасні моделі, то можна брати будь-який, що гарміни дакота, що заміну 60, що магелани. доречі, магелани можна використовувати ще й як кпк, щоправда не знаю, починаючи з якої моделі.

у гарміна 60 найкращі по прийому сигналу. дакоти та інші не мають зовнішньої антени. хоча наскільки кращі я не знаю.
але краще брати вже Garmin GPSmap 62 він вже й з магеланами сумісний і потужніший. питання тільки в ціні.

э ще магелани експлорыст, але я по ним нычого незнаю. тому не скажу. пошукай по жпс-форумам. мо там що путнэ скажуть

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #13 : 14:36, 20 Лютого 2011 »

Дякую, ви все докладно розписали. Тепер бачу шо для потреб Велокосова треба мега-простий дівайс:

- який може записати трек
- завантажити його на комп
- недорогий (купую його сам і після того як будуть зроблені і викладені всі маршрути він буде непотрібний)

Шо скажете про такий?
http://cgi.ebay.com/New-Holux-GR-245-GR245-GPSport-245-bike-Data-Logger-/130484546704?pt=GPS_Devices&hash=item1e617c2c90
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #14 : 15:25, 20 Лютого 2011 »

нічого. я з таким не стикався Smiley
я так розумію, що це велокомп'ютер з можливістю запису треку. чи можливо ставити юзерські поінти я не зрозумів.
тут головне, в яких форматах він зберігає треки. чи зрозуміє потім ті треки сторонній софт(читай озіексплорер).

що не сподобалось -
1. лі-іон акум, і не зрозуміло який. тобто у цього девайса якраз життєвий цикл упирається в акум.
2. мало пам'яті. там написано про 200 тис вейпоінтів, але я пам'ятаю що на наших треках ті поінти реєструвались мало не кожен метр, а то й частіше, тому на скільки км реального треку тої пам'яті вистачить я не знаю. хоча мабудь вистачить.

а чому ви не хочете використовувати смартфон з жпс? для цих цілей його цілком досить. і зайві 60 баксів не доведеться викидати.

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
Сторінок: [1] 2 3 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF