Косів: форум міста та району
17:19, 28 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] 2 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Чи допомагають наркотики і алкоголь в творчості?  (Прочитано 19937 раз)
Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« : 17:39, 04 Лютого 2011 »

Засуджуємо ми це чи ні, але більшість творчих великих людей часто зловживають алкоголем чи використовують стимулюючі препарати для розгону фантазії! reading

Самым отпетым писателем-алкоголиком XIX века был Эдгар Аллан По(1809 - 1849)… Его не раз отвозили в больницу с приступом белой горячки, в котором он ругался с привидениями и неистово отбивался от них. Смерть его тоже была в «винном угаре»: выпил все спиртное, что ему поставили в день выборов, за участие них в качестве подставного кандидата. После чего его нашли в канаве, привезли в больницу, где он и скончался от закупорки сосудов головного мозга.

Эрнест Хемингуэй(1899 - 1961)… Известный американский писатель, один из самых влиятельных в США в прошлом веке. Лауреат Нобелевской премии 1954 года по литературе, полученной за известнейшую повесть «Старик и море», журналист. В общем, человек, у которого с виду все хорошо. Но один из самых известнейших алкоголиков! Любитель ромового коктейля «дайкири», и не только... Вот фрагмент из жизни одного дня: утро – два стакана виски с содовой и льдом, к обеду - французское вино, ближе к вечеру – три четыре бутылки виски с друзьями, на ужин – кьянти из оплетенной бутылки, литра четыре или пять. Как он любил говорить: «Выпивка – это способ достойно завершить прожитый день» и « виски – это пища не для желудка, а для души». Часть своей славы он заслужил своими активными не литературными приключениями. Его смерть не исключение! В последний год перед смертью он лежал в больнице с диагнозом депрессия, умственное расстройство и ...цирроз печени. В июне 1961 года он приставил к голове охотничье ружье и покончил с собой, сидя на своем ранчо.

Эрих Мария Ремарк (1898 - 1970)... Писатель стал знаменитым после одного-единственного произведения «На Западном фронте без перемен» (1930), которое стоит по количеству экземпляров на втором месте после Библии. Но и он не обошел стороной бутылку. Комплекс неполноценности и депрессии он заливал алкоголем. Ему, как человеку прошедшему две мировых войны, алкоголь стал анестезией. "Что ты будешь делать, когда война закончится? – Пить, чтобы забыть все. – А если не поможет? – Все равно буду пить". Персонажи его произведений не могут обойтись и часа без любимого автором кальвадоса. Так же к бутылке его толкала чересчур противоречивая и вспыльчивая натура. Сам же он, после прекращения запоев винил себя за пусто потраченное время: «Сколько времени выпито и прокурено.… Когда я, наконец, займусь работой…»

Джек Лондон(1876 - 1916) был заядлым выпивохой...

Поль Верлен (1844 - 1896) употреблял спиртное, абсент и наркотики...

Льюис Кэрролл – опиум

Во времена Кэрролла опиум называли Лауданум (Laudanum), и многие люди принимали эту спиртовую опийную настойку даже при легких недомоганиях, к примеру, при головных болях. Не удивительно, что у них возникала зависимость. Не избежал этой участи и английский писатель Чарльз Лютвидж Доджсон, более известный как Льюис Кэрролл. Он страдал от очень сильных мигреней. Поэтому многие считали, что Льюис принимал лауданум, так как он облегчал боль. Более того, с раннего детства писатель страдал от заикания, что очень сильно беспокоило его. Наркотик «помогал» Кэрроллу справиться с этим комплексом, успокаивал его и в тоже время придавал уверенности. Какой бы ни была истинная причина, одно можно сказать с точно: Кэрролл находился под воздействием наркотика. Достаточно только почитать его «Алису в стране чудес».

Стивен Кинг - американский писатель, общепризнанный «король ужасов». В период с 1974 по 1987 имел большие проблемы с алкоголем и наркотиками. Как это ни парадоксально, именно в этот период он создаёт свои наиболее яркие и жёсткие произведения, среди которых романы «Сияющий», «Мёртвая зона», «Воспламеняющая взглядом», «Куджо», «Бегущий человек», «Кладбище домашних животных», «Кристина», «Талисман», «Худеющий», «Оно», «Томминокеры» и «Тёмная Башня», а также повести «Тело», «Способный ученик», «Рита Хейворт и побег из Шоушенка». По его личному признанию, некоторые романы он даже не помнит как писал.

Шарль Бодлер - французский писатель, свои впечатления от гашиша и опиума описывал в книге «Искусственный рай».

Михаил Булгаков - русский писатель, автор частично автобиографичного романа «Морфий»

Виктор Пелевин - герои его книг употребляют наркотики. В романе «Generation П» подробно описаны ощущения от приёма наркотиков, в том числе яркие трипы под ЛСД и мухоморы. Автор эссе «Мой Мескалитовый Трип (о Карлосе Кастанеде)».
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #1 : 17:45, 04 Лютого 2011 »

as_tar, напиши  свою думку і свій досвід, бо ти з нас усіх тут НАЙТВОРЧІШИЙ  Smiley
От я, наприклад, написала тільки один вірш, при цьому була на роботі. Так що сказати нічого не можу. Хоча говорять, що дуже допомогає... В мене один знайомий з гуртожитку, де я колись жила, як накурювався, то починав вірші писати і в принципі непогані. Його навіть в якийсь літературний гурток запрошували, але він так і не пішов....
Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #2 : 17:49, 04 Лютого 2011 »

as_tar, напиши  свою думку і свій досвід, бо ти з нас усіх тут НАЙТВОРЧІШИЙ  Smiley
От я, наприклад, написала тільки один вірш, при цьому була на роботі. Так що сказати нічого не можу. Хоча говорять, що дуже допомогає... В мене один знайомий з гуртожитку, де я колись жила, як накурювався, то починав вірші писати і в принципі непогані. Його навіть в якийсь літературний гурток запрошували, але він так і не пішов....

хах, я тобі хіба при зустрічі якось розкажу  Smiley

П.С. І знову незаслужені компліменти  thank_you2
borowed
Абориген


Репутація: 21
Offline

Повідомлень: 776

люблю життя і красивих дівчат


« Відповідь #3 : 18:00, 04 Лютого 2011 »

Неоднозначна тема.Залежно яку ціль перед собою ставити перед вживанням.Хоча багато людей запевнюють,що спробувавши одного разу ЛСД,меск,гриби,ДОБ ти вже ніколи не будештакий як раніше - типу ще одна чакра відкривається,третє окоі т.д
Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #4 : 18:03, 04 Лютого 2011 »

Неоднозначна тема.Залежно яку ціль перед собою ставити перед вживанням.Хоча багато людей запевнюють,що спробувавши одного разу ЛСД,меск,гриби,ДОБ ти вже ніколи не будештакий як раніше - типу ще одна чакра відкривається,третє окоі т.д

тема неоднозначна - для того в нас тут і дискусія! Smiley

Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #5 : 18:48, 04 Лютого 2011 »

Особисто я думаю, що жінок і чоловіків, які пишуть вірші і прозу - в процентному відношенні однакова кількість, але більшість відомих письменників і минулого і сучасності все ж чоловіки.

І не в останню чергу через додаткові стимули, якими жінки не користуються   Smiley

П.С. Мене так активно додають в друзі вконтакті останні дні - думаю, що це результат моєї активності на форумі  Smiley
borowed
Абориген


Репутація: 21
Offline

Повідомлень: 776

люблю життя і красивих дівчат


« Відповідь #6 : 18:54, 04 Лютого 2011 »

Про сучасність не сперечатимусь,а от до причин,що стосуються минулого я б в першу чергу відніс дискримінацію і всі випливаючі з неї обставини.
Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #7 : 18:57, 04 Лютого 2011 »

Про сучасність не сперечатимусь,а от до причин,що стосуються минулого я б в першу чергу відніс дискримінацію і всі випливаючі з неї обставини.

це якщо говорити про середні віки і 17-19 ст., а в Древньому Римі і Греції жінки були хоч і не в рівних правах, як сьогодні, але писали і були відомі! Smiley
borowed
Абориген


Репутація: 21
Offline

Повідомлень: 776

люблю життя і красивих дівчат


« Відповідь #8 : 19:29, 04 Лютого 2011 »

 Якщо говорити про університетський курс Античної літератури,вчили ми лише Сапфо,а всі інші були "мейл".Можливо тоді вони були популярні...
 А якщо по темі,то люди творчі бачать світ по-іншому,аніж звичайні,і стовідсотково "речовини" ще підвищують це сприняття,даючи можливість створити щось нове в безмежному морі вже існуючого.Можливо саме незвичність сприняття так приваблює і звичайних людей до "речовин".Хоча тут знаковим є приклад кетаміну,після прийому якого психонавт бачив минуле,майбутнє,якісь незрозумілі схеми та механізми,але ейфоричний ефект був відсутній,і тому цей препарат не отримав значного поширення .Хоча для творчості він був би корисний,напевне pleasantry
Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #9 : 19:46, 04 Лютого 2011 »

Якщо говорити про університетський курс Античної літератури,вчили ми лише Сапфо,а всі інші були "мейл".Можливо тоді вони були популярні...
 А якщо по темі,то люди творчі бачать світ по-іншому,аніж звичайні,і стовідсотково "речовини" ще підвищують це сприняття,даючи можливість створити щось нове в безмежному морі вже існуючого.Можливо саме незвичність сприняття так приваблює і звичайних людей до "речовин".Хоча тут знаковим є приклад кетаміну,після прийому якого психонавт бачив минуле,майбутнє,якісь незрозумілі схеми та механізми,але ейфоричний ефект був відсутній,і тому цей препарат не отримав значного поширення .Хоча для творчості він був би корисний,напевне pleasantry

кста кетамін (знеболювальне) в Україні на днях заборонили!)

П.С. Вважаю, що до всього треба підходити з розумом, а дурним людям ніззя і пити алкоголь і вживати - то не для широкої публіки)

П.П.С. В Чехії кілька місяців тому офіційно зробили легалізацію наркотиків, але для нашої країни, то не підходить (ІМХО), бо культура в нас така, що всім треба зловживати - напр. алкоголь яскравий приклад! Smiley
borowed
Абориген


Репутація: 21
Offline

Повідомлень: 776

люблю життя і красивих дівчат


« Відповідь #10 : 20:08, 04 Лютого 2011 »

Якщо я не забув ,то кетамін використовувався для наркозу.
А як на мене,то легелайз маст бі - сам же знаєш,скільки народу курить ганджу,а якщо продавалася б легально - менше народу можливо висіло б на важких наркотиках.
Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #11 : 20:35, 04 Лютого 2011 »

Якщо я не забув ,то кетамін використовувався для наркозу.
А як на мене,то легелайз маст бі - сам же знаєш,скільки народу курить ганджу,а якщо продавалася б легально - менше народу можливо висіло б на важких наркотиках.

такого в Україні ніколи не буде, бо це основний бізнес міліції!

Якщо говорити про Київ, де я жив, то кількість молоді, яка пробувала легкі наркотики - близька до 100% (ІМХО)

Але тема в нас про інше Smiley
odnosel4anka
Абориген


Репутація: 54
Offline

Повідомлень: 938
Awards: KosivArt Аватар 2010

:)


« Відповідь #12 : 00:38, 05 Лютого 2011 »

а я вам скажу, що творчість пробуджується в часи депресняка від нещасливого кохання. Вершик за вершиком виходить wink3

"Своїм терпінням ми можемо досягти більше ніж силою" wink3
borowed
Абориген


Репутація: 21
Offline

Повідомлень: 776

люблю життя і красивих дівчат


« Відповідь #13 : 00:45, 05 Лютого 2011 »

Саме про це хотів написати в 3-му пості,але подумав,що оффтоп)
BigFAN
Модератор


Репутація: 66
Offline

Повідомлень: 3335
Awards: KosivArt Інформатор 2010

постріл - це передача думок на відстань...


« Відповідь #14 : 00:49, 05 Лютого 2011 »

шоб Кіркоров сука прийняв, аби творчістю занявся

Недалекі люди як правило осуджують все те, що виходить за рамки їх світогляду "Франсуа де Лярош Фуко"
Сторінок: [1] 2 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF