Косів: форум міста та району
13:55, 28 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: 1 2 [3] 4 5 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Українська література  (Прочитано 59386 раз)
Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #30 : 15:38, 10 Лютого 2011 »

"На мій, суто сторонній спрощений погляд, сучукрліт - така річ у собі, явище, яке цікавить в першу чергу учасників змагань. В меншості - діючих, в більшості – потенційних. Але це те, що дозволяє відчувати, як в нас потрохи накопичуються тези для відокремлювання по межі недемаркованого кордону. Тобто сучукрліт – річ важлива і корисна, навіть якщо чисто теоретично знати, про що йдеться".

Фоззі з ТНМК написав щойно в жж!)

І я погоджуюсь!
Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #31 : 12:56, 13 Лютого 2011 »

Василь Шкляр: "Українські письменники завжди робили більше, ніж писали книжки. Сьогодні вони також це роблять – і повинні робити. На жаль, у підневільних націях письменник завжди брав на себе роль проповідника.

Це шкодить чистому мистецтву. Художній твір не повинен бути тенденційним, бо політичні наголоси йому завжди шкодять.

Українські письменники мусили це робити, бо вони завжди брали на себе роль політичних діячів, просвітян і провідників нації.Сьогодні ми весь час бачимо й чуємо письменницький протестний голос проти безчинства, що твориться в нашій культурі й політиці."

Василь Шкляр – український письменник, критики величають його «батьком українського бестселера».. У його творчому доробку чимало відомих книжок, як от «Ключ», «Кров кажана», «Елементал»…

Недавній його роман «Чорний ворон» відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 1920-х роках. Головний герой роману – холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон – воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад... За цю книжку панові Шкляру пророчать Шевченківську премію.
Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #32 : 01:33, 12 Березня 2011 »

От прочитала нещодавно роман Ірисі Ликович "Твоя дитинка" ("Коронація слова – 2010" за даний роман)...
Досить оригінально, нетипово написано. Поєднання епістолярного стилю (в даному випадку електронні листи) із уже звичним нам. Ось кілька фраз:
"Невпевненість у собі народжується через брак любові."
"Ти зможеш думати. Думати багато і про все. Ти зможеш дивитися, спостерігати, зіставляти. Ти зможеш побачити найбільший у світі собор, але він тебе не вразить.
Ти хоч пам'ятаєш, що тебе востаннє вразило?
Це було давно, правда?
Коли ти востаннє мріяла?
Твоє серце закам'яніло. І воно реагувало тільки на подразники, що робили тобі боляче...
Аякже... Коли людина ввесь час сконцентрована лише на собі, то важко побачити щось, що могло б вразити."
"Широка російська душа, - подумаєш ти. - Все-таки Андрея не права..." Але в авто не сядеш. Проте невідомий, зіславшись на самотність у цьому великому місті, проведе тебе аж до самого порога. Ти слухатимеш його розповіді про круте життя за кордоном. Він скаже, що нізащо не повернеться в Росію. На прощання попросить поцілувати тебе в щічку. Але ти не дозволиш навіть доторкнутися, бо доторки незнайомих чоловіків мають здатність перетворюватися на міцні обійми.
 А ти лише так недавно пізнала ціну самотності. І зрозуміла, що самотність - це найвищий стан осягнення себе. І ти не зможеш так швидко відмовитись від так важко набутого. Хай воно все ненадовго - рік-два - трохи більше: але це і є саме те головне, що має відчути кожна людина на шляху до формування себе як особистості."

Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #33 : 01:36, 12 Березня 2011 »

Серед українських сучасних поетів на перше місце я поставив би Ліну Костенко

З прози для мене кращий  - Юрій Покальчук

Цілком згідна!:)

Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #34 : 00:22, 17 Березня 2011 »

читаю "Чорний  Ворон" Шкляра і просто не віриться, що в нас ще є така сильна проза!

Друзі, замість того, щоб мучити кагбе ... під назвою "записки..." геніальної поетеси - читали б Ви Василя, бо такої сильної книги і такого якскравого стилю в укр. літ. я вже давно не бачив!
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #35 : 01:15, 17 Березня 2011 »

читаю "Чорний  Ворон" Шкляра і просто не віриться, що в нас ще є така сильна проза!

Один из наиболее титулованных современных украинских писателей.
Родился на Черкащине. Закончил Ереванский университет (Армения). Работал редактором, журналистом, бывал во многих «горячихточках» (Чечня, Абхазия, Карабах). В 1998 попал в реанимацию со смертельным диагнозом, но, не смотря на «помощь» врачей — выжил и за один месяц написал свой самый известный роман «Ключ».
Автор более десяти книг прозы. Наиболее известные: «Тень совы», «Ностальгия», «Ключ», «Элементал», «Кровь нетопыря» и др. Лауреат многих литературных премий.


На "Флiбустi" лиш двi книжки , десь бiльше? Кинь лiнк.

Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #36 : 01:23, 17 Березня 2011 »

Друзі, замість того, що мучити кагбе ... під назвою "записки..." геніальної поетеси - читали б Ви Василя, бо такої сильної книги і такого якскравого стилю в укр. літ. я вже давно не бачив!
Ледве 200 з чимось сторінок тих "записок" вимучила... Не цікаво і все!  Sad Більше немає бажання читати і, думаю, не продовжуватиму. Подруга з Дрогобича 20 сторінок прочитала і сказала, що я геройка, раз до 200 дотягнула)))  sarcastic_hand І то, ті 200 сторінок не "прочитала", а "вимучила"... Думала, що може з'явиться таки цікавість, але марно.
Ірисю Ликович читала з задоволенням! Книжка з 200 сторінок, на які не шкода було потратити 2 вихідні дні, читалася набагато краще, ніж твір геніальної поетеси... Все-таки, поетеси. Бо Ліна Костенко насамперед для мене таки залишиться поеткою, як вона себе називає. А записки... Та хай собі будуть. Може наші діти колись читатимуть Smiley

wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #37 : 01:35, 17 Березня 2011 »

Ледве 200 з чимось сторінок тих "записок" вимучила... Не цікаво і все!  Sad
Я теж приблизно стiльки, це ЖЖ пiд настрiй, не лiтература нi разу, не хочу аби дiти читали!

Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #38 : 01:58, 17 Березня 2011 »

Я теж приблизно стiльки, це ЖЖ пiд настрiй, не лiтература нi разу, не хочу аби дiти читали!
Так) Якби в ті часи були блоги, то пости цього "українського самашедшого" виглядали б так, як воно написано Ліною Костенко...  Smiley
Не знаю, які там будуть уподобання в літературі колись в дітей в майбутньому, але хоча б для загального розвитку, для вміння порівнювати прозу і поезію одного і того ж самого автора, ну і для збагачення словникового запасу, хай читають) Хоча, вважаю, що любов до книжок "записками" прищепити неможливо)) швидше, навпаки Smiley reading

Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #39 : 02:00, 17 Березня 2011 »

Я теж приблизно стiльки, це ЖЖ пiд настрiй, не лiтература нi разу, не хочу аби дiти читали!

десь сторінок 50-60 я себе люблю!  Smiley

п.с. кинув ворона на пошту

п.п.с. не варто мішати поезію і прозу як в нас - це зовсім різні жанри і рідко людина талановита аж в обох зразу! crazy

п.п.п.с. я спеціально попросив Христину зайти на форум і писати в літературу, бо нема з ким рідний край боронити - дякую!  Smiley
Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #40 : 02:30, 17 Березня 2011 »

десь сторінок 50-60 я себе люблю!  Smiley

п.с. кинув ворона на пошту

п.п.с. не варто мішати поезію і прозу як в нас - це зовсім різні жанри і рідко людина талановита аж в обох зразу! crazy

п.п.п.с. я спеціально попросив Христину зайти на форум і писати в літературу, бо нема з ким рідний край боронити - дякую!  Smiley


Кинь і мені на пошту:) Читатиму reading

Особисто я, не мішаю, і цілком згідна з тобою на рахунок того, що людина рідко талановита в обох жанрах. Просто, Ліна Костенко... я чекала більшого.

Тепер продовжую радіти її віршам і насолоджуватись майстерністю написання поетичних рядків)
До речі, я кидала в групу автограф Костенко. Кину і сюди)
Христя Панчак (до слова, талановита дівчина з Дрогобича, твори якої форумчани вже мали нагоду читати) особисто розмовляла з Ліною Костенко по-телефону. Ліна Василівна порадила Христі продовжувати свою творчу діяльність і побажала успіху!) Також передала книжку і листівку, підписані нею ж)

Кидаю сюди скани)

* IMG_0001a.jpg (432.93 Кб - завантажено 853 раз.)

Синиця
синьоока пташка;)
Фахівець


Репутація: 22
Offline

Повідомлень: 327

Христина Стринадюк


« Відповідь #41 : 02:31, 17 Березня 2011 »

Листівка:)

* IMG_0003.jpg (633.11 Кб - завантажено 897 раз.)

Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #42 : 02:41, 17 Березня 2011 »

Кинь і мені на пошту:) Читатиму reading

кинув!
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #43 : 09:17, 17 Березня 2011 »

кинув!
Дякую, але це вже скачав, разом з романом "Ключ", причому в прерогативнiшому для мене *.fb2. А от бiльше нiчого не знайшов, яндекс безсильний(

Тарас Пасимок
Мол. модератор


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #44 : 12:32, 17 Березня 2011 »

Дякую, але це вже скачав, разом з романом "Ключ", причому в прерогативнiшому для мене *.fb2. А от бiльше нiчого не знайшов, яндекс безсильний(

хах, треба просто шукати в гуглі і все буде ок! Smiley
Сторінок: 1 2 [3] 4 5 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF