Косів: форум міста та району
08:15, 29 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Гриби, або "тихе полювання"!  (Прочитано 230801 раз)
BigFAN
Модератор


Репутація: 66
Offline

Повідомлень: 3335
Awards: KosivArt Інформатор 2010

постріл - це передача думок на відстань...


« Відповідь #105 : 11:06, 26 Вересня 2010 »

сьогоднішній трофей
файний улов Smiley А куди їздив?
я забирав дєдя з Вижниці, а він був десь під Фальковим.

Недалекі люди як правило осуджують все те, що виходить за рамки їх світогляду "Франсуа де Лярош Фуко"
Malva Landa
Постійний відвідувач


Репутація: 11
Offline

Повідомлень: 144


« Відповідь #106 : 00:01, 27 Вересня 2010 »

Попрошу долучитися до розпізнання цього гриба.
Що це таке?

* DSC_2280.jpg (111.52 Кб - завантажено 1421 раз.)

Не варто рухатися швидше, ніж літає ваш ангел-охорнець
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #107 : 01:53, 27 Вересня 2010 »

По росiйськи це волнушка , укр. назву шукати було лiниво Smiley Вона в принципi смачна, але довго мучитися (хоча..., не довше як з шушеребками, пару раз воду злити). Переважно вживають маринованою/соленою, в Рiжнi бьють ногами)))

Malva Landa
Постійний відвідувач


Репутація: 11
Offline

Повідомлень: 144


« Відповідь #108 : 11:55, 27 Вересня 2010 »

По росiйськи це волнушка , укр. назву шукати було лiниво Smiley Вона в принципi смачна, але довго мучитися (хоча..., не довше як з шушеребками, пару раз воду злити). Переважно вживають маринованою/соленою, в Рiжнi бьють ногами)))


Дякую за допомогу, українською буде "Вовнянка" Smiley

Не варто рухатися швидше, ніж літає ваш ангел-охорнець
sv
Постійний відвідувач


Репутація: 4
Offline

Повідомлень: 139


« Відповідь #109 : 13:54, 01 Листопада 2010 »

Гриби ше є, чи вже капєц їм?
ploskonos
Абориген


Репутація: 36
Offline

Повідомлень: 1392
Awards: KosivArt Порадник 2010


« Відповідь #110 : 17:55, 01 Листопада 2010 »

Є,морожені,сушені,мариновані і т.п.))
Температура до мінус п"яти вже два тижні))
vyluzja Franka
Абориген


Репутація: 50
Offline

Повідомлень: 832

життя шкодить здоров'ю


« Відповідь #111 : 12:44, 05 Листопада 2010 »

Є,морожені,сушені,мариновані і т.п.))
Температура до мінус п"яти вже два тижні))
... вчєру був у Жєб!ї, то каут де морозец не потиснув то шє находют поу свіжьому, бігме!
Rost
Новачок


Репутація: 0
Offline

Повідомлень: 6


« Відповідь #112 : 21:51, 27 Січня 2011 »

Доброго дня всім! Хоч і на вулиці морозець, а я вже мрію перевірити свої минулорічні грибовиська.
Гриби збираю недавно, але починаю "фанатіти". Є у мене питання, може хто в курсі.

Одного разу я знайшов в наших горах гриб, який спочатку здався мені білим, але потім я помітив, що він відрізняється від боровика.
А саме: дуже груба округла ніжка, фактично весь гриб ніжка з шляпкою утворюють овал, ріс він практично в землі, фактично тільки шляпка трохи припіднялася над землею. На зрізі ніжки - дуже тверда сніжно-біла м’якоть, мене аж вразила така твердість гриба, як в твердого яблука. Дід, який був зі мною, сказав що цей гриб називається коренець (за іншою інформацією - пістряк), що росте він фактично в землі, і що це є найкращий і найсмачніший карпатський гриб. ще й досить рідкісний. Тіло цього гриба таке тверде, що його готують тільки попередньо перемоловши в м’ясорубці. Я його так і віддав дідові, бо в нього очі горіли...
Місцеві мені сказали пізніше, що колись за один коренець давали на обмін п’ять білих грибів.
Що це за гриб? На трюфель не схожий зовсім, він найбільше схожий на молодий округлий білий гриб з товстою ніжкою і коричневою округлою шляпкою.
Шкодую, що не сфоткав...

Гугл нічого толкового мені не сказав, може тут хтось щось знає?
Знайшов, що "пістряком" називають лускатий тру­товик, який дозріває в травні, але його вигляд явно не такий.
sumen
Новачок


Репутація: 3
Offline

Повідомлень: 23


« Відповідь #113 : 03:21, 28 Січня 2011 »

Вітаю ще одного грибного фаната! Smiley

По розповіді не просто точно зказати, що то був за такий цікавий гриб, але все ж попробую допомогти.

Судячи по всьому на мою думку то була Катателазма царська(Catathelasma imperiale), в горах ці гриби ще називають гордобани, тунти, здається також і пістряки. Ростуть вони майже в землі, поки молоді дійсно шляпка в них зрозтається з ніжкою, тверді і чисто білі на зрізі. Що до такої великої цікавості у діда до цього гриба є також пояснення, в горах настійку з цих грибів порівнюють з віагрою, хоча науково це не доказано. crazy
Ці гриби в наших краях досить рідкісні , занесені до Червоної книги, в горах правда ще попадаються деколи, але народ їх не минає, на жаль... nono
Ось декілька фото.





odnosel4anka
Абориген


Репутація: 54
Offline

Повідомлень: 938
Awards: KosivArt Аватар 2010

:)


« Відповідь #114 : 04:11, 28 Січня 2011 »

по фото явно видно різницю між грибами, попутати важко... цікава інфа, дякую Smiley

"Своїм терпінням ми можемо досягти більше ніж силою" wink3
Rost
Новачок


Репутація: 0
Offline

Повідомлень: 6


« Відповідь #115 : 08:40, 28 Січня 2011 »

Так це він!!! Дуже дякую!

Гриб досить рідкісний, судячи з кількості інформації в інтернеті.
А хтось пробував його на смак?
Rost
Новачок


Репутація: 0
Offline

Повідомлень: 6


« Відповідь #116 : 08:50, 28 Січня 2011 »

Взяв тут: -http://victour.io.ua/journal_1

"Корбани, можна забити в Гуглі "Catathelasma imperiale" і почитати більше, в Чехії навіть є товариство шанувальників цих грибів. Запах дійсно мають специфічний, трохи мускусний, приємний/непримний то діло смаку - мені подобається. Розказують, сам не чув з першоджерела, тільки розказують, що місцеві їх цінять більше за білі. Як і інші пластинчаті гриби, сушити їх не рекомендується. Ростуть роками суто на "своїх" місцях невеликими групами, я зустрічав переважно на глинистому грунті. Не масовий гриб, ростуть повільно, не червивіють, може з тиждень розростатися - можна порівняти з швидкістю росту лисичок. Є окремі "корбанячі" горки де назбирував 10-15кг.
Готують: зішкрябують плівку, як на молодій картоплі, відварюють отримують тверденький півфабрикат. Далі можна потерти на терці грубо, як буряк, і обжарити з цибулею. Фірменною стравою вважаються котлети з корбанів, де наповнювачем до м’яса є дрібно натерті відварені корбани."
ploskonos
Абориген


Репутація: 36
Offline

Повідомлень: 1392
Awards: KosivArt Порадник 2010


« Відповідь #117 : 10:55, 28 Січня 2011 »

В наших краях їх по різному називають:коров"єки,тунти,гордомани.
Кажуть гуцули,що ті гриби мають побічний ефект,корисний для чоловіків,в зв"язку з чим називають його "підойма" ))
Кажуть,що віагра відпочиває))
vyluzja Franka
Абориген


Репутація: 50
Offline

Повідомлень: 832

життя шкодить здоров'ю


« Відповідь #118 : 12:39, 28 Січня 2011 »

До речі, цього сезону гордуманів я знайшов більше як завше, в загальній масі десь 30% по відношенню до білих і знаходив в таких місцях, що ніколи би не подумав шо вони там є.
BigFAN
Модератор


Репутація: 66
Offline

Повідомлень: 3335
Awards: KosivArt Інформатор 2010

постріл - це передача думок на відстань...


« Відповідь #119 : 13:39, 28 Січня 2011 »

До речі, цього сезону гордуманів я знайшов більше як завше, в загальній масі десь 30% по відношенню до білих і знаходив в таких місцях, що ніколи би не подумав шо вони там є.
страшно подумати....бідні дівччата crazy

Недалекі люди як правило осуджують все те, що виходить за рамки їх світогляду "Франсуа де Лярош Фуко"
Сторінок: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF