Косів: форум міста та району
08:28, 19 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: 1 ... 12 13 [14] |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Гриби, або "тихе полювання"!  (Прочитано 230537 раз)
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6508


« Відповідь #195 : 12:01, 02 Серпня 2014 »

Екзоти дощової погоди

Коли гуцул запитує «гриби є?», він має на увазі білі, чи то пак «правдиві гриби» — всякі там лисички, сироїжки, козарі, підпеньки для нього ніби й не гриби. Тим паче до «грибів» в його уяві не належать мухомори, поганки та інші отруйні і неїстівні дари лісів, хоча з наукової точки зору все це належить до класу саме грибів, точніше плодових тіл відповідної грибниці.

Дощова погода нинішнього літа мала би сприяти росту білих грибів, і судячи з ситуації на косівських ринках так воно і є, але в Яворові, наприклад, аби знайти білого гриба треба сколесувати добрячу площу лісу — можна вважати, що справжніх грибів станом на третю декаду липня тут ще нема.

Але зате я надибав доволі рідкісні гриби, про які хочу коротко розповісти. Хоча харчової цінності вони не мають, в природі нічого випадкового нема і цілком можливо, що згодом вони знайдуть якесь нетрадиційне застосування — наприклад, в якості лікувальних засобів.

Чи не вперше за багато десятків років надибав дуже гарного квітохвосника (наукова назва Антурус Архера). Чи має він якусь специфічну гуцульську назву я так і не з'ясував, бо всі, кого не питав, цього дива ще не бачили.

Довідник по грибах повідомляє, що «харчового значення він не має», але це дуже рідкісний гриб Карпат, занесений в Червону книгу (зрозуміло, що не через свій малиново-червоний колір). Тож коли зустрінете й ви, в жодному випадку не пошкодьте — хай розсіває спори і множиться. Зріла форма гриба розвивається з яйцеподібного утворення, яке також слід акуратно оминути й не пошкодити взуттям чи палкою.

Інший гриб, який теж у молодому віці має форму яйця, не дуже рідкісний і збирання його законом не обмежується.  Кажуть, що доки він яйцеподібний, то навіть їстівний. Так це чи ні — я не знаю, не пробував. Але коли з «яйця» виростає плодове тіло, то його оминає десятою дорогою кожен грибник і просто перехожий через дуже неприємний, зловонний запах. Мова йде про Веселку звичайну.

Веселка росте найчастіше в ожиннику, де інші гриби майже не зустрічаються. Цього гриба широко вживають в народній медицині — водно-спиртову настоянку яйцеподібної фази росту застосовують для лікування шлунку і кишківника, а також при ревматизмі. Останніми роками з'явилися повідомлення, що така настоянка ніби ефективна й при захворюванні на рак, про що зацікавлені можуть прочитати в Інтернеті. Так чи інакше, але до нього (хоч і з неприємним запахом) слід відноситись з повагою — хай ваші чоботи чи палка оминає й цього не дуже поширеного гриба!

Василь Гуменюк, кандидат біологічних наук.
Публікація «Гуцульський край», №31, 1.08.2014 року
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6508


« Відповідь #196 : 11:56, 06 Вересня 2014 »

осінні гриби на Вижницькій стороні

* DSC_6610.jpg (283.72 Кб - завантажено 1000 раз.)
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6508


« Відповідь #197 : 19:38, 24 Вересня 2015 »

Стефан Бардахівський:

— я вчора у гриби метнувся, облазив весь Погар-Гріду - одного гриба найшов Sad потім вертався і натрапив на точку — десь метрів 50 на 20 і там таких грибів набомбив, штук 15, одні красавці Smiley
заціни

* гриби-косів.jpg (216.09 Кб - завантажено 901 раз.)
Dana Eco-Kosiv
Абориген


Репутація: 43
Offline

Повідомлень: 1898
Awards: KosivArt Ракета 2010

Життя іде,і все без коректур...


« Відповідь #198 : 20:21, 26 Вересня 2015 »

 плюс один!

Time is not on your side.
Apple
Новачок


Репутація: 0
Offline

Повідомлень: 5


« Відповідь #199 : 20:15, 23 Листопада 2015 »

вертався і натрапив на точку — десь метрів 50 на 20 і там таких грибів набомбив, штук 15, одні красавці Smiley
заціни

Такі гарнесенькі! ото точно щастя грибаря. Як на мене цей сезон все одно якийсь незрозумілий був, чи то мені не щастило... Все одно з наступного тижня вже морози починаються -https://www.gismeteo.ua/weather-kosiv-12063/14-days/, з грибного до лижного сезону перейдемо wink3
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6508


« Відповідь #200 : 18:24, 07 Грудня 2015 »

Стефан Бардахівський:

ми вчора ходили троха в ліс, але там такі болота шо ледве пройшли  в сопку, і прикинь, гриба найшли Smiley
ше такого не було шоб у грудні гриби росли
троха підуставший грибок, певно з 2 тижні ріс... але чистий, смажка получилась!

* IMG_3535-small.jpg (262.92 Кб - завантажено 778 раз.)
Сторінок: 1 ... 12 13 [14] |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF